Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

En Ucuz Web Hosting Firmaları, Fiyatları ve Paketleri

En Ucuz Web Hosting Firmaları, Fiyatları ve Paketleri

Türkiye’de hızlı ucuz hosting bulmanın zor olduğu gibi iyi hizmet verenini de bulmak bir o kadar zor. Bu yazımızda Türkiye’nin en uygun fiyatlara hosting sağlayan firmaları listesini ve teknik detaylarını derledik. Bu Türk hosting firmaları kendi deneyimimiz ve kullanıcı yorumlarına göre listelenmiştir!

Hosting, başarılı bir blog oluşturmanın veya güvenilir bir işletme sayfasının temelidir. Ancak, yeni müşteriler ve güvenilir bir site oluşturmak istiyorsanız hosting firmanızı özenle seçmelisiniz. Tabii sadece güvenilir olması değil hızlı ve iyi bir müşteri temsilcisi de en önemli unsurlardan.

Velhasıl doğru hosting hizmetini seçmeye gelince, piyasadaki mevcut seçeneklerden seçmek oldukça zor fazlasıyla seçenek olması her firmanın iyi olduğu anlamına gelmiyor. Bu nedenle, en iyi ben hosting firmaları listesini özenle bir araya getirdik. Ayrıca, web hosting paketleri seçimini sıkı bir bütçeyle bu işe girecekler için hazırladık. Jargonu bir kenara koyduk ve bir çok özelliğe sahip oldukça işlevsel hosting firmalarını bulduk.

Bu yıl itibari ile Türkiye’nin tamamı web’e yoğunlaşmış durumda herkes blog açıyor, herkes Youtuber oluyor ve herkes sosyal medyada bir kitle oluşturmaya çalışıyor. dolayısıyla insanların son zamanlarda İnternet’e olan ilgisi oldukça fazlayken sizinde bir web sayfası oluşturmanız artık ihtiyaç haline geliyor.

İnternet’te oluşturduğunuz kitle size binlerce lira kazandırabilir bu nedenle iyi bir hizmet kalitesine sahip olmanız şart. Bu ufak ayrıntıyı da bir kenara koyalım ve hosting listemizin detaylarıyla devam edelim…

Web barındırıcı hizmetleri arayışınıza olan ilginizin bir önceki satırlarla beraber arttı diye umuyorum. O zaman en iyi ve en ucuz hosting firmalarını kısaca bir analiz edelim, sizin için en uygun hangisi olacak bunun kararını nasıl verebilirsiniz pekiştirelim. Her bir hosting firmasının 3 ana paketi bulunuyor.

Genellikle bunlar gümüş, altın ve platinum olarak adlandırılır. Tabi, bizim bunları başlangıç, orta ve profesyonel olarak düşünmemiz gerekiyor. En iyi seçim kararını bu şekilde alabilirsiniz.

Kişisel ve başlangıç olarak bir projeniz varsa eğer, çok fazla diğer seçeneklerin arasında kaybolmanıza gerek yok. Diğer seçenekler olarak bahsettiğimiz paketler VDS ve sunucu kiralama gibi. Bunlar büyük kitlelere sahip siteler için ideal olsa da kişisel bir sayfa oluşturacaklar için oldukça fazla.

Eğer büyük bir kitleniz var ve onun için hosting arıyorsanız yorumlar kısmından bize bildirin bir sonraki yazımız güçlü hosting paketleri olsun.

Yukarıda bahsetmiş olduğum güçlü hosting paketleri sizi yanıltmasın, bu listedeki her bir hosting firmasının aylık milyonlarca trafiği ve onlarca GB veriyi barındırdığını unutmayın. Yani bant genişliği problemi, MySQL veritabanı sayısı, Web mail hesapları ve hızlarıyla alakalı hiçbir problem yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Velhasıl kelam, lafı daha fazla dallandırıp budaklandırmadan en ucuz hosting firmaları ve paketleri listemize geçelim..

En Ucuz Hosting Firmaları

Global dünyanın gereklilik haline getirdiği internet kullanımı, artan teknolojik imkanlar ve e-ticaretin sahip olduğu büyük pazar sayesinde gün geçtikçe yaygın hale gelmektedir. Kuruluşu yeni gerçekleşen firmalar da köklü yapısıyla ticarette tecrübe sahibi firmalar da internet çağına ayak uydurarak bu pazarda yerini almıştır.

Hosting hizmetleri e-ticaret sektörünün mihenk taşı hizmetlerden biridir. Niteliği şirketlerin online platformları ve ticaret faaliyetlerine dair yönetim, gelişim, araştırma ve yatırım sağlamak olan hosting hizmeti son dönemde artan şirketleri ile ayrı bir sektör haline gelmiştir.

Küresel ticaretin getirdiği yeni hizmet gruplarından olan bu sektörde söz sahibi olan hosting firmaları, sağladıkları avantajlar ve sundukları hizmet kapsamları ile rakiplerinden sıyrılarak iş dünyasının nabzını tutmaya devam etmektedir. Sitenizde bulunan tüm verileri (mp3, video, fotograf, doküman vb.) sunduğu paketlerin kapasitesi dahilinde güvenle saklayabileceğiniz hosting hizmetleri ile alan sorunu yaşamadan ihtiyacınız olan veri akışını sağlamanız mümkündür.

Web site içeriklerinizin güncelliğini koruyarak bakımını yapan, veri akışınızı kontrol eden, depolama alanları sağlayarak web güvenliğinizi garanti altına alan bu firmalar sayesinde, ticaretinizin online pazarını dilediğiniz şekilde yönetebilir ve koruyabilirsiniz. Web hosting alanında hizmet veren en iyi 13 firma, sundukları paket içerikleri ve fiyatlandırma politikaları şunlardır:

1. Cenuta Hosting

Uzun yıllardır hosting sektörünün öncüsü konumunda yer alan CENUTA firması, sunduğu avantaj paketleri ve müşterilerine özel indirim kodları ile web site sahiplerinin öncelikli tercihlerinden biridir. 7 gün 24 saat destek hizmeti sunan ve güvenlik sistemleri bakımından oldukça korunaklı programlar kullanan firmanın; 5 GB altındaki hosting değiştirme işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmesi de rağbet görme sebeplerinden biridir. Fiyatlandırma politikası sunduğu hizmet kalitesinde göre oldukça makuldür.

2. Güzel Hosting

Karşılaştırmalı hosting firması anketlerinde tercih lideri olan Güzel Hosting uptime garantisi oranı en yüksek firmalardan biridir. Sunucu kiralama, resmi e-posta, hosting taşıma işlemlerinde ücretsiz hizmet sunma, Linux-Windows-Wordpress hosting hizmetleri sağlama gibi kategorilerde kaliteli hizmetin mimarı konumundadır. Müşteri memnuniyet anketleri de bu hizmetin geri dönüşü niteliğinde oldukça yüksek oranlarda olumlu sonuçlanmaktadır. Hizmet fiyatları müşteri memnuniyetinin diğer önemli sebebidir. Ayrıca sunduğu koşulsuz iade garantisi ile güvenilir firma imajını günden güne arttırmaktadır.

3. OdeaWeb Hosting

OdeaWeb Hosting müşteri portföyünün çoğunluğunu WordPress alt yapısı olanlardan oluşturmuş bir firmadır. PHP vasıtasıyla oluşturulmuş sitelerin mükemmel uyum sağladığı alt yapı özellikleri ile müşterilerinin memnuniyet oranı yüksek firmalar arasında yer almaktadır. Fiyatları sektör hizmetleriyle karşılaştırıldığında site sahiplerinin bütçesini korur niteliktedir. Aylık 2,8 TL’den başlayan ücret tarifeleriyle site sahiplerinin gözdesi olmuştur. Hazır site hizmetleri, resmi e- posta ve domain hizmeti, yer sağlayıcı sertifika gibi pek çok özellik standart paketlerinde mevcuttur.

4. Verigom Hosting

Günlük yedekleme hizmetlerini ücretsiz olarak gerçekleştiren Verigom Hosting, hizmet sağlayıcı firmalar arasında en ekonomik paketlere sahip markalardan biridir. Sctrip kurulumunda ücretsiz araç sağlayan firmanın aylık ödemeleri ve bu ödemelerle satın alınan paketlerin içerikleri oldukça tatminkâr durumdadır.

5. GoDaddy Hosting

GoDaddy Hosting dört farklı hosting türü sunan ve kendi içerisinde de pek çok güzel özellik sunan bir hosting firmasıdır. Aylık ziyaretçi sayısı 54 milyon olan bu firma hosting alan kullanıcılarına domaini ücretsiz bir şekilde hediye etmektedir.

6. com

Turhost.com hosting şirketinde hosting ücretleri yaklaşık olarka 0,76$’dan başlamaktadır. Kalite, performans ve hız bakımından ön planda olan bu hosting şirketini milyonlarca insan kullanmaktadır. Fiyat ve performans açısından üst sıralarda olan bu hosting şirketinin hızı da bir o kadar etkileyici niteliktedir.

7. Hostixo

2007 yılından bu zaman hosting sektöründe faaliyet gösteren en iyi hosting firmalarından bir tanesi de Hostixo adlı şirkettir. Domain alma, fiyat, performans ve kullanılabilirliği açısından üst sıralara çıkan bu firma oldukça popülerdir.

8. Alastyr Hosting

2002 yılında kurulmuş olan köklü ve en uygun fiyatlı firmalardan bir tanesidir. Hazır site, kurumsal e-posta domain sorgulama ve kayıt hizmeti ve bunlara ek olarak yanında pek çok web hosting hizmetleri veren bu firma fiyat bakımından da oldukça iyi işler çıkartabilmektedir.

9. Niobe Web Hosting

2000 yılında kurulmuş olan bu site şüphesiz en köklü ve en iyi hosting firmalarından bir tanesidir. Uzun yıllar piyasada olmasının tecrübesi sayesinde sizlerin web sitelerinizi taşımanızda yardımcı olur bunun yanı sıra hazır tasarım, kurumsal e-posta gibi hizmetlerde de bulunmaktadır.

10. Ömürtech Hosting

2010 yılında faaliyete geçen bu hosting firmasi, Türkiye’de ilk olarak SSD sistemi kuran firmadır. Bu firmada yer alan hizmetlerden bir taensi aldığınınz anda otomatik olarak gerçekleştirilen bu kullanım oldukça avantaj kazandırmaktadır. Uygun fiyatları ve performans bakımından iyi denebilecek bir hosting firmasıdır.

11. Hozzt Hosting

2006 yılında kurulan bu hosting firmasının tüm veri merkezleri Türkiye içerisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra firma kendisinden memnun kalmayan müşterilerine 15 gün içerisinde para iade de yapmaktadır. 7/24 açık olan bu hosting şirketi oldukça iyi iş çıkarmaktadır.

12. SH Hosting

2005 yılında hosting adı altında çalışmalara başlayan bu şirket kullanıcılarına oldukça yardımcı olmaktadır. Bu şirketin en iyi avantajlarından bir tanesi de domain transfer hizmetini tamamen ücretsiz bir şekilde yapmasıdır. Sunuculuk hizmeti yapan bu site oldukça popülerdir.

13. Hostinger

En iyi yabancı hosting firmasıdır. 2009 yılında kurulmuş olan bu firma, 178 ülkede 296 milyondan fazla kullancıya sahiptir. Bu sunucunun dezavantajı ise bu sunucudan faydalanmak için en az 12 aylık paketlerden bir tanesine başvurmanız gerekmektedir.

Bu yazımızda bu kadardı, umarım Türk ucuz hosting paketleri listemiz arasından işinize yarayan olmuştur. Paylaşımını yaptığımız ucuz hosting paketlerini WordPress siteniz, Blog sayfanız ve diğer benzer web siteleriniz için kullanabilirsiniz. Sizler için en uygun ve mümkün olduğunca limitsiz paketleri seçmeye çalıştık. Paylaşımın yaptığımız en ucuz hosting firmaları listemizdeki ucuz hosting firmaları ile çalışmak veya çalışmamak sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur blog yazarlarımız yaşayacağınız problemlerden sorumlu tutulamaz!

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.