Ücretsiz Türkçe E-Kitap Siteleri

Ücretsiz Türkçe E-Kitap Siteleri

Bu yazımızda ücretsiz olarak hem okuyup hemde indirebileceğiniz E-Kitap sitelerinden bahsedeceğiz. Dışarıya çıkmamızı zorlaştıran Korona sorunundan dolayı herkes evlerine kapanmış kendilerine bir uğraş ağrıyor. Bir çok insan da okuyacak kitap almak için sokağa çıkma yasaklarını bekliyor, durum böyle olunca E-Kitaplara olan ilgide ister istemez artıyor.

Durum böyle olunca okurlarımıza ücretsiz ve kayıt olmadan E-Kitap indirebilecekleri siteler listesi hazırladık. İçerisinden onbinlerce kitabı barındıran web sitelerine geçmeden önce geçen yıl yayımladığımız Türkçe E-Kitap PDF indir (ayrıca yabancı siteler de bulunuyor) yazımıza gitmek isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen, ücretsiz E-Kitap siteleri listemize göz atalım.

1. Altkitap.net

altKitap, 2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak elektronik kitap yayınlamakta olan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevidir. Kurulduğu günden bu yana, kaliteli edebi ve düşünsel içeriğin internet üzerinden özgürce ve ücretsiz olarak yayılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte yazar ile okurun buluşmasını kolaylaştıran, aynı zamanda alışılmışın dışında yazın ve ifade tarzlarına olanak tanıyan altKitap bünyesinde 70 kitap bulundurmaktadır. Her bir kitap ortalama olarak 1000 kişi tarafından tıklanıp indirilmektedir. Kuruluş amacından ve çizgisinden sapmadan kaliteli yazını, güncel elektronik cihazlara uygun formatlarda sunacak olan altKitap, hala özgür, hala yenilikçi ve hala ücretsiz.

2. Google.com

Google Play Kitaplar ücretsiz binlerce Türkçe E-kitap bulabileceğiniz ve çevrimdışı okumak için en iyi siteler arasında yer alıyor. Ayrıca, ücretli olarak E-kitap’da satın alabilirsiniz, gördüğümüz kadarıyla ortalama Türkçe PDF kitapların fiyatı 1-2 TL arasında. Eğer büyük bir E-kitap arşivi arıyorsanız kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, sadece yerli değil yabancı E-kitap paylaşımları da içerisinde hali hazırda mevcut.

3. E-kitapkurdu.com

E-kitapkurdu okuyucularına sunmuş olduğu kitapların bir çok kısmını henüz yayınlanmadan kapalı kapılar ardında tüm üyeleri ile paylaşır. Bu sitedeki kitapları okumanız için bir üyelik oluşturmanız gerekyor, devamında site içerisinde yer alan yüzlerce Türkçe E-kitap’dan faydalanabilirsiniz.

4. Archive.org

Archive internette neredeyse tüm E-kitapları bulabileceğiniz bir sitedir. İçerisinde yüzbinlerce kitap mevcut. Listemizdeki en büyük E-kitap arşivine sahip ancak tek olumsuz tarafı kitaplarının çoğunun yabancı dillerde olması. Yukarıdaki bağlantıya Türkçe kitapların bulunduğu linki ekledik, tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.

5. Kuflu.com

Küflü aslında bir forum sitesi buradaki arşiv kullanıcıların eklediği PDF kitaplardan oluşuyor. Dolayısıyla kapsamlı bir E-book arşivi. Dilerseniz yukarıdaki bağlantıya tıklayarak 20.000’den fazla kitaba ulaşabilirsiniz. Kesinlikle çevrimiçi kitaplar bulabileceğiniz en iyi kaynaklardan birisi.

Türkçe PDF E-kitap siteleri listemiz bu kadardı, yeni Türkçe E-kitap arşivleri oluşturulduğunda listemizi zenginleştirmek adına ekleyeceğiz. Konuyla ilgili olarak sizin bildiğiniz farklı E-kitap siteleri varsa bizimle iletişim kısmından kontak kurarak listemize eklenmesi sağlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.