Tuğrul Türkeş’in Doktor Kızı Ülkeyi Terk Etmiş

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında AKP’li Tuğrul Türkeş’in kızı ayrıca MHP eski Genel Başkanı Alparslan …

Tuğrul Türkeş’in Doktor Kızı Ülkeyi Terk Etmiş

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında AKP’li Tuğrul Türkeş’in kızı ayrıca MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in torunu Muzaffer Şükriye Aliye Türkeş Demir’in Türkiye’yi terk ederek İngiltere’ye yerleştiğini yazdı. 

Barış Pehlivan ile telefonda görüşen Tuğrul Türkeş, ‘Tek kelime bile etmem. Yorum yok!’ ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanları özlük haklarını alamadıkları için Türkiye’den ayrılmaya devam ediyor. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında Türkiye’yi terk eden doktorlar arasında AKP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş’in kızı ve ayrıca MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in torunu olan Nörolog Muzaffer Türkeş Demir’in de olduğunu yazdı.

Yazısında, ‘Haberi öğrendiğimde Abdullah Gül’ün o tweet’i geldi aklıma: “İnsan gerçekten hayret ediyor!” ifadelerini kullanan Pehlivan, Muzaffer Şükriye Aliye Türkeş Demir’in ülkeyi terk ettiğini kaydetti.

Erdoğan’ın doktorlar için kullandığı ‘giderlerse gitsinler’ sözlerini hatırlatan Pehlivan, şu ifadeleri kullandı: ‘Meğer, “giderse gitsin” dediği o doktorlara Erdoğan’ın yakınındaki bir ismin kızı da dahil olmuş. AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in kızından bahsediyorum… Evet, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in torununu anlatıyorum… Uzun bir adı var: Muzaffer Şükriye Aliye Türkeş Demir.’

Tuğrul Türkeş: ‘Tek kelime bile etmem. Yorum yok!’

Demir ile ilgili ‘Kendisi son olarak Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevindeydi. Uzmanlık alanı nörolojiydi’ ifadelerini kullanan Pehlivan ‘Öğrendim ki geçen yıl ülkeyi terk etmiş. Ailesiyle İngiltere’ye yerleşmiş. Orada Royal London Hospital adlı Londra’nın doğusundaki bir hastanede çalışmaya başlamış’ bilgilerini aktardı.

Konuyla ilgili Tuğrul Türkeş’i aradığını da aktaran Pehlivan, şunları yazdı:

‘Düşünün…

Türkiye’de nörolog olan Muzaffer Türkeş Demir, İngiltere’de doktor olmak için gereken sınavları daha geçmeden vatanı terk etmiş. Halen geçmesi gereken aşamalar var. Bundandır ki, şu an Londra’da “medical support worker” yani “tıbbi destek çalışanı” olarak görev yapıyor. Bir nevi şimdilik doktor değil, doktor yardımcısı…

Acaba “Türkeş” gibi soyada sahip bir doktor niye gitmiştir, AKP milletvekili olan babası ne der bu duruma?

İşte bu sorulara yanıt bulmak için baba Tuğrul Türkeş’i de aradım. Telefonda cumhurbaşkanının doktorlar için söylediği sözü de hatırlattım.

Kendisi aynen şu yanıtı verdi: “Tek kelime bile etmem. Yorum yok!”

Voltaire’in sözüdür: “Becerileriyle insanlıklarını birleştirerek insanları sağlıklarına kavuşturma işiyle uğraşanlar, bu dünyanın en büyük insanlarından da yüce kişilerdir. Onlar neredeyse Tanrı katına erişmişlerdir, çünkü korumak ayrıca yenilemek handiyse yaratmak kadar soylu bir uğraştır.”

Sahi, kimleri kaybettiğimizin farkında mıyız?’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.