Tony Robbins, Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim Belgeseli İle Motivasyonunuzu Arttırın

Tony Robbins, Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim Belgeseli İle Motivasyonunuzu Arttırın

Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim/Gurunuz değilim, Tony Robbins’in Kaderle Randevu (Date with Destiny) semineri konu alan bir Netflix belgeseli. Kaderle Randevu Semineri 6 gün sürüyor ve katılım ücreti 5000$, dünyanın neredeyse her bölgesinden bu seminere katılmak için binlerce insan geliyor.

Tony Robbins Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim Belgeselini izlerken, Tony Robbins’in binlerce kişinin olduğu bir salona hakimiyetine hayranlık duydum. Binlerce kişi aynı anda gülüyor, hüzünleniyor, umutlanıyor, cesaretleniyor bu heyecanı ekran karşısında siz de aynı şekilde hissediyorsunuz. Belgesel bittikten sonra kendinizi daha güçlü hissediyorsunuz.

Tony Robbins Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim belgeseli, Tony Robbins’in Kaderle Randevu etkinliğini konu aldığını ifade etmiştim. Tony Robbins, etkinliğin her gününü nasıl planlıyor, önemli sorunları olan kişileri sorunlarını ifade etmesi için nasıl seçiyor, onların şu an yaşadıkları sorunların kökeni nasıl tespit ediyor, belgesel bunlar üzerine kurgulanmış. Sizde kendinizi kendi kaderinizle bir randevunun içinde buluyorsunuz.

Tony Robbins Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim belgeselindeki çok önemsediğim bir bölümü sizlerle paylaşmak istiyorum;

“Zorluklarla karşılaştığımızda onları çözüp aşarız. Hata yaptığımızda ise telafi ederiz. Bunu yapabildiğimizde hayatı istediğimiz gibi, hak ettiğimiz gibi yaşayabiliriz. Hak ettiğimiz hayatı yaşamamıza engel olan şeylerden birisi de düşünme kalıplarımız. Bizi olumsuz tetikleyen durum, yer, olay ve kişi gibi şeylerle beraber çoğumuz bizi kontrol eden kalıplarımızın farkında olmayabiliyor. Hâlbuki hayatın ya da koşulların sunduğu fırsatlara göre hareket etmenin aksine, kas geliştirir gibi “kendimizin olmak istediğimiz şekline” karar vermek bizim elimizdedir. Ne istediğimize karar verip; yapabileceğimizden, paylaşabileceğimizden ya da verebileceğimizden daha azına tahammül etmemeliyiz.” (Tony Robbins)

Tony Robbins bizi sorunlarımızla barıştırmaya çalışıyor ve diyor ki “Hayatımızdaki en büyük sorun hiçbir sorunumuz olmaması gerektiğini düşünmemizdir.” Çünkü sorunlar bizi bugün olduğumuz biz yaparlar. Sorunlar bizi geliştirmek için var. Sorunlar bize bir şey söylemek istiyor. Bize sorunların asıl kaynağını göstermeye çalışıyor, önce içindeki yaralı çocuğu gör ve onu büyüt diyorlar.

Peki Tony Robbins Kim?

Neden insanlar binlerce dolar verip dünyanın dört bir yanından bu adamı dinlemek için geliyor hatta bu seminerin bedelini karşılayabilmek için bir şeyleri satıyorlar. Tony Robbins yaşam koçu kavramının babası sayılır. Yaşam koçluğu konusunda duayendir ama bizim şu an etrafta gördüğümüz küçük bir eğitim alıp yaşam koçu olanlarla karıştırmayın. Tony Robbins politikacı, ünlü ve kraliyet ailesinden birçok kişiye danışmanlık yapmıştır. Danışmanlık yaptığını bazı isimlerden birkaçı şöyle; Bill Clinton, Anthony Hopkins, Oprah Winfrey, Michael Jordan.

Tony Robbins’in Sınırsız Güç isimli kitabında anlattığı, ilham verici bir başarı hikayesi var. Bir göz oda da bulaşıklarını banyo küvetinde yıkamak zorunda olan bir adamken dünyanın tanıdığı ve semerlerine gelmek için insanların binlerce dolar ödendiği biri haline gelmek tam bir başarı hikayesi.

Tony Robbins, Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim Belgeseli

Bir şeye takıntınız olacaksa zorlukları aşmaya takıntınız olsun.” (Tony Robbins)

Tony Robbins Türkçeye Çevrilen Kitapları: Sınırsız Güç, İçindeki Devi Uyandır, Dev Adımlar

  • Süre: 115 Dakika
  • Tür: Belgesel
  • Yılı: 2016 – ABD
  • Yönetmen: Joe Berlinger
  • Oyuncular: Anthony Robbins, Dawn Watson, Sage Bonnie Humphrey
  • IMDb Puanı: 6.7/10

Cesaretinizi hiç kaybetmemeniz dileğiyle.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.