Bir Kızın “Maymun” Benzetmesi Yüzünden Hayata Küsen Adam

Bir Kızın “Maymun” Benzetmesi Yüzünden Hayata Küsen Adam

İnsanların dilinin ayarı zaman zaman bozulabiliyor. Duygusal insanlar ise bu tip durumlarda psikolojik bunalımlar yaşayabiliyor. Dolayısıyla, hareketlerimizin nelere sebebiyet verebileceğini fark edip, ölçülü davranmamız gerekiyor. Kocaeli’de yaşayan Ahmet Yılmaz’ın başına gelende tam olarak bunlar. Girdiği bunalımın etkisinden çıkamayan Ahmet Yılmaz’ın hayata karşı değişen düşüncelerine hep birlikte bir göz atalım.

1. “Maymuna Benziyor” Denilmesi Üzerine Hayata Küstü.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, yaşadığı trafik kazası sonucu sol bacağını kaybeden Ahmet Yılmaz (37) sokakta erkek arkadaşı ile münakaşa eden genç kızın önüne gelen ilk kişi ile arkadaş olacağını söylemesinin ardından, arkasına dönen genç kızın kendisine yönelik ‘Maymuna benziyor’ benzetmesi üzerine hayata küstü. Ahmet Yılmaz, yaşadığı bu olay sebebiyle zaman zaman evden çıkmaya bile çekindiğini belirterek, yalnızlıktan sıkıldığını, kendisini sevecek bir insanla yeni bir hayat kurmak istediğini söyledi.

2. Trafik Kazası Sonucu Bacağını Kaybetti.

1999’da Körfez ilçesi TEM Otoyolu’nda karşıdan karşıya geçmek istediği anda bir otomobilin çarpması sonucu sol bacağını kaybeden Ahmet Yılmaz, çalıştığı çimento fabrikasından malulen emekli oldu. Ardından iki böbreği iflas eden Ahmet Yılmaz’a, 2013 yılında annesi Gülbeyaz Yılmaz tarafından böbreğinden birini verirken, organ nakli yapıldı. Sol bacağı protez olan Ahmet Yılmaz, eşinin kendisini terk etmesi sonucu 2 çocuğuyla birlikte yaşamaya başladı.

3. “Arkadaş Arıyorum, Dost Arıyorum Parayla Pulla İşim Yok.”

Yaklaşık 2 sene önce iki gencin kavga ettiği esnada kendisi ile ilgili söylenen sözlere içerlenen Ahmet Yılmaz, “Hereke’de yolda gezerken bir kız ve bir erkek kavga ediyordu. Kız erkeğe dönüp dedi ki ‘Önüme çıkan ilk erkekle çıkacağım’. Tesadüfen oradan geçiyordum, o anda da erkek beni görünce, ‘Bak biri geliyor git onunla çık’ dedi. Ondan sonra kız dönüp, ‘Onunla çıkacağıma maymunla çıkarım’ dedi. Beni o an maymundan beter etti. Arkadaş arıyorum, dost arıyorum parayla pulla işim yok, her şeye yetecek kadar param var. Ben insanlardan merhamet, acıma duygusu istemiyorum, benimle arkadaşlık yapsınlar istiyorum” dedi.

4. “Arkadaş Edinip İnsanlarla Kaynaşmak İstiyorum.”

Ahmet Yılmaz kendince yaşadığı utanç nedeniyle evden çıkamadığı zamanlar olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eşim beni 2004 yılında terk etti. Biri 8 diğeri 4 yaşındaki çocuğumla birlikte ortada kaldık. Evden çıkamıyorum zaman zaman utancımdan insanların yüzüne bakamıyorum, insanlar hakkımda yorum yapıyorlar ‘Ne kadar çirkin bir insan’ diyorlar, maymuna benzetiyorlar. Arkadaş edinip insanlarla kaynaşmak istiyorum. Bir topluma gittiğim zaman hakir görülmek istemiyorum. Her gittiğim yerde hakir görüldüm, artık sıkıldım bu durumdan, yalnızlıktan sıkıldım. Her gece ağlamaktan, yalnız kalmaktan sıkıldım. Maddi olarak durumum çok iyi Allah’a şükürler olsun. Evde oturmaktan, televizyon seyretmekten hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldım. O kadar şiir yazıyorum, güzel kelimeler buluyorum söyleyebilecek insanlara yakıştırabilecek ama insanlar beni kendilerine yakıştıramadıkları için hiçbir insanın yanına çıkamıyorum. Nasibim olursa, Allah karşıma güzel bir nasip çıkarırsa, hayır diyemem evlenmeyi düşünürüm.” diye konuştu.

5. Ahmet Yılmaz’ DHA İle Yaptığı Ropörtajı

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

  1. Muhammed Kara dedi ki:

    Abimizin sosyal medya hesabı varmıdır acaba