TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Yeni Sezona Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Yeni Sezona Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz sezon son derece şaibeli sezon geçiren Türkiye futbolu, TFF’nin istifasıyla birlikte rahat bir nefes almıştı. Yaşanan istifa durumunda sonra yeni başkanın kim olacağı büyük bir merak taşırken, Mehmet Büyükekşi oy birliği ile yeni sezonda TFF başkanı olmaya hak kazanmıştı.

Yeni sezona dair önemli açıklamalarda bulunan Büyükekşi, TFF’nin artık çok daha adil, şeffaf ve demokratik bir yönetim ile Türk futbolunda görevli olacağına dair açıklamalarda bulundu. Özellikle Paribahis istatistikleri ve bilimsel yönetim tarzı ile futbolun idare edileceğini belirten Büyükekşi, önümüzdeki yıllarda Türk futbolunun bir dünya markası olması yolunda kararlı adımlarla yürüyeceğine dair vaatlerde bulundu.
handikap giriş
Büyükekşi yapmış olduğu açıklamalarda: “Göreve geldiğimiz günden bu yana, çoğu yapısal değişiklikler olmak üzere, birbirinden önemli konularda yenilikçi kararlara imza attık. Bu konuların en önemlilerinden birisi de temsilcilerimizle ilgiliydi. Bu sezon temsilcilerimize ayrı bir önem vereceğiz. Çünkü son yıllarda baktığımızda Temsilcilik çok önemli hale geldi. Temsilciler Kurulumuzun en önemli kurullarımız arasında gördüğümüzü altını çizerek belirtmek isterim.

Yönetim olarak, Temsilcilik yapısının yeniden düzenlenmesi yönünde karar aldık ve çalışmalara başladık. Öncelikle Kurulumuzu yeniden oluşturduk. Belirlediğimiz kriterler çerçevesinde, Federasyonumuzda temsilcilik tecrübesi olan, uluslararası alanda bu konuda görevler ve sorumluluklar almış Sayın Gökhan Özsavaş başkanlığında, yine önceki dönemlerden temsilcilik yapmış olan 5 üyemiz ile birlikte, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Nilgün Selvi hanımefendiyi de bir kadın üye olarak ekibimize dahil ederek Temsilciler Kurulumuzu kamuoyuna duyurduk ve basın toplantımızda da tanıttık.

Bu kapsamda ilk olarak UEFA standartlarına uygun olarak raporları yeniden düzenledik. En önemli hedeflerimizden birisi raporlarda dijitalleşme idi. Bu yönde hazırlıklarımızı yaptık. Yeni dönemde temsilcilerimiz maçtan hemen sonra raporlarını en hızlı şekilde düzenleyip sisteme aktaracaklar.

Raporların sisteme aktarılma süresini Süper Lig için maç organizasyonunun bitmesinden sonra 2 saat ile sınırladık. Sizlerin raporları çok önemli. Çünkü hazırladığınız raporlarla diğer kurullarımızın kararlarını belirliyorsunuz. Yeni dönemle birlikte daha kısa süre içerisinde ve yeniden düzenlenmiş şekliyle raporlarınızı vereceksiniz. Bu raporlarınıza çok ayrı bir önem vereceğimizi hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Hakemlere Dair Yeni Uygulamalar ve Psikoteknik Ölçümleri Geliyor

TFF başkanı Mehmet Büyükekşi, hakemlere dair yeni uygulamaların ve ölçümlerin geleceğini belirtirken, hakemlerin artık performans ölçümlerinin bilimsel verilere dayalı bir şekilde yapılacağını belirtti.

Hakemlerin geçtiğimiz sezonlarda bir nevi kara düzen üzerinden yönetildiğini söyleyen Büyükekşi, ilerleyen süreçte hakemlerin performanslarının çok daha iyi bir seviyeye çıkacağını söyledi. Hakemlerin adaletli bir şekilde maçlara yönlendirileceğini belirten Büyükekşi, açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “10 ayrı test sonucunda performans değerlendirmeleri yapacağız.

Bunun sonucunda eksik gördüğümüz noktalarda temsilcilerimizi de eğitime alacağız. Ayrıca temsilcilik sistemine çok önemli bir yenilik daha getirdik. Bildiğiniz üzere maçlarda üç temsilcimiz görev yapıyor. Saha ve Basın temsilciliğini birleştirme kararı aldık. Yeni sezonla birlikte eklediğimiz yeni temsilcimiz ise, Süper Lig maçlarının oynandığı stadyumlarda bulunan izleme odalarında görev yapacak. Bütüncül bir yaklaşım ile stadın her tarafını, soyunma odasının her yönünü oturdukları yerden görmüş olacaklar.

Yine TFF Riva Merkezimizde bulunan stadyum kameralarına endeksli Merkezi Operasyon Sistemimiz aktif olarak kullanılacak. Gizli temsilci dediğimiz, sadece başkanımız ve benim bileceğim kişiler vasıtasıyla bazı maçları denetleyeceğiz. Bu raporları karşılaştıracağız. Bu sistemle siz temsilcilerimizin performanslarını artırmayı hedefliyoruz. Getireceğimiz bu denetleme ile tüm temsilcilerimiz işini daha titiz, daha disiplinli yapacak. Şeffaflık ve güven ortamının oluşmasına katkı sağlanacak.

Böylece siz temsilcilerimizin kamuoyunda itibarını daha da artırmayı hedefliyoruz. Ben hep şunu savunuyorum, tüm kurullarımızı mutlaka daha değerli hale getirmemiz lazım. Kurulların değerli olması için, tüm paydaşların da değerli olması gerekiyor. Başta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, kulüplerimiz, başkanları, antrenörler ve kurullarımızda görev yapan tüm görevliler, benim için benden daha değerli. Hepsini bu şekilde önemsiyorum. Hepsinin de görevlerini eksiksiz yapacağına inanıyorum. Bu güven içinde çalışırsak yeni sezonu çok faydalı ve verimli geçireceğimizi inanıyorum.

Belirttiğimiz yapılanma ile birlikte, Yönetim Kurulumuzun çalışmaları neticesinde, siz temsilcilerimizin müsabakalarımızda almış oldukları maç tazminatı ve harcırahlarını, günün ekonomik şartlarına göre yeniden düzenledik. Ben her zaman sizlerle ilgili problem olduğunda ’Ben onlara güveniyorum’ diyeceğim. Siz de beni yanlış bir şekilde temsil etmeyeceksiniz, en güzel şekilde, Türkiye Futbol Federasyonu’nun şanına yakışır şekilde temsil edeceksiniz, buna inanıyorum. Türkiye Futbol Federasyonu, Cumhuriyetimizle yaşıt.

Önümüzdeki yıl hem Cumhuriyet’in hem TFF’nin 100. kuruluş yıldönümü. Geçen Pazar günü TRT’de Orhan Ayhan’la programa çıktık. Beni ’100. Yılın Başkanı’ olarak anons etti. Siz de 100. yılın temsilcilerisiniz, buna göre hareket edin. Bunu yaparsak, her gittiğiniz yerde, şu anda alkışladığınız gibi bizi alkışlarlar. Bir aylık dönemde bunu başardık. İnşallah sezon bittiğinde de yine sizlerle bir araya geliriz, aynı şekilde sizlere teşekkür ederim, çalışmalarınız için tebrik ederim. Hedefimiz bu.” dedi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.