Eczacılık Sınavı İçin Başvurular Başladı! EUS ve STS Başvuruları Nereden Yapılır? Sınav Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından, yılda iki kez olmak üzere Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Sınavı ( EUS) ayrıca Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma …

Eczacılık Sınavı İçin Başvurular Başladı! EUS ve STS Başvuruları Nereden Yapılır? Sınav Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından, yılda iki kez olmak üzere Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Sınavı ( EUS) ayrıca Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS) yapılıyor. Bu sene de milyonlarca aday, EUS AYRICA STS’ye girecek. ÖSYM ise başvuru ayrıca sınav tarihlerini açıkladı. Peki EUS ayrıca STS başvuruları başlandı mı? Başvurular hangi tarihler arasında yapılacak? Sınav ne vakit yapılacak? İşte detaylar.

Üniversitelerin eczacılık fakültesinden mezun olanlar, uzmanlık eğitimlerini alabilmek için EUS’a giriyorlar. Bu sınav ile pek çok aday branşlarını seçebiliyor. Yurtharicinde eczacılık bölümünde eğitimlerini tamamlayanlar ise yurtdışı diploma denkliğini alabilmek için STS’ye girerek yurt içinde mesleklerini icra edebiliyorlar. Önümüzdeki aylarda ise sınavların yapılacağı duyuruldu.

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Ne Zaman?

ÖSYM’nin sınav kılavuzunda Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ( EUS) ile Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği Seviye Tespit Sınavı’nın (STS) hangi tarihlerde yapılacağı açıkladı.

2022 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) ve Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği Seviye Tespit Sınavı (STS) 16 Ekim Pazar günü yapılacak. 

EUS ayrıca STS Sınav Kılavuzu

EUS ayrıca STS Başvuruları Hangi Tarihler Arasında Yapılacak?

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitim Sınavı’na başvurular, 31 Ağustos – 7 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, ÖSYM Başvuru Merkezlerinden ya da online olarak ÖSYM’nin resmi internet sitesinin aday işlemleri bölümünden başvuru yapabilecekler.

EUS ayrıca STS Başvuruları İçin Tıklayınız…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.