Teninize Göre Makyaj Yapın! Yağlı ve Problemli Cilt İçin Makyaj

Teninize Göre Makyaj Yapın! Yağlı ve Problemli Cilt İçin Makyaj

Yağlı ve problemli cilt için makyaj; Yağlı ya da bozuk ciltlere makyaj yapmak oldukça zordur. Fondöten ya da pudra sürüldükten yarım saat sonra koyulaşır ve üzerini kapattığınızı sandığınız sivilcelere daha da dikkat çeker.

Öncelikle kapatılması gereken sivilceleriniz varsa önce biraz kapatıcı kullanın. Daha sonra sivilcenin üzerinde biraz alkol sürün. Bu sivilceyi büyük Ölçüde kurutacaktır. Eğer zamanınız varsa maske hazırlayıp yine sivilcenin üzerine sürüp kuruyana kadar bekleyin. Yüzünüzü makyaja hazır hale getirdikten sonra tüm yüzünüze yağsız nemlendirici uygulayın.

Fondötenin koyulaşmasının sebebi cildiniz yağlandığı için fondötenin ıslanmasıdır. Bu yüzden cilt tonunuzdan bir ton daha açık fondöten kullanmalisiniz. Yanınızda da transparan bir pudra bulundurarak ara sıra tazelemelisiniz.

Bozuk ciltlerin tümüne fondöten uygulamanızı tavsiye etmeyiz. Sivilceler ve lekeler üzerinde kapatıcı kullanabilirsiniz. İyice yüze yedirdikten sonra tüm yüzünüze pudra uygulayın.

Teninize Göre Makyaj Yapın

Teninize Göre Makyaj Yapın! Yağlı ve Problemli Cilt İçin Makyaj

Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici görünebilirsiniz.

Açık tenli ve sarışınsanız hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kahverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.

Esmerler rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirler. Koyu renk fari kirpiklerin dibine kadar, yanlara dogru hafif uzatarak sürün.

Kızıllar ise karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler.

Bu renklerle sarışınlarınkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.

Eyeliner ya da göz kalemini hem üste hem alta ya da sadece üste sürebilirsiniz ama mutlaka sürdükten sonra yumuşatmalısınız.

Bunu islak pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle yapabilirsiniz

Açık renkli farlar kullandıysanız ya da günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini mümkün olduğunca ince sürün, ayrıca kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenizi sağlayabilir.

Gözün altına da kalem çekmek yerine, kirpiklerin dibine azıcık koyu renk bir far sürmeyi deneyebilirsiniz.

Rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Kurumuş bir rimel (3 aydan sonra kurumaya başlar) istenilen etkiyi göstermez.

Rimel sürmeden önce kirpikleriniz tarakla yada kirpik kiviricisiyla düzelterek, karışmalarını ya da birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.

Biraz ışıltılı ve farklı bir görünüm için siyah veya kahverengi sürdüğünüz rimelin üstüne sadece uçlarına mor yada lacivert sürmeyi deneyebilirsiniz.

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmelerin istiyorsanız, rimelden önce biraz pudra sürüp, kuruduktan sonra da ikinci katı sürmek, istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı