Sizi Olduğunuzdan Daha İnce Gösterecek 10 Hile

Sizi Olduğunuzdan Daha İnce Gösterecek 10 Hile

Kendimizi mükemmel durumda tutmak her zaman mümkün değildir. Ama hepimiz harika görünmemiz gereken ve bunu yapmak için sadece birkaç dakikamız olduğu durumlarda kaldık. Bu tür durumlar için Blog Aracı, neredeyse anında ince ve kusursuz görünmenize yardımcı olacak en etkili püf noktalarını bir araya getirdi! Dilerseniz hemen sizi olduğunuzdan daha ince gösterecek hileler listemize hızlı bir şekilde geçelim ve ince görünmek için yapabileceklerinizi sıralayalım.

Zayıf Görünmek İçin Tüyolar

Zayıf görünmek aslında yaptıklarınız tam tersi oluyor, örneğin genelde kadınlar üst giyimde kıyafetleri pantolonun içine koymazlar ve bu göbeğinizi daha sarkıkmış gibi gösteren bir durumdur. Diğer giyimlerde ise renk kombinasyonları öne çıkar mesela ast giyim beyaz üst giyim siyah olarak tercih edilir. Bu ve buna benzer durumlar genelde yanlış yapılmaktadır.

Ayrıca, bir başka konuda çizgiler. Üst giyimde dikey çizgili kıyafetler tercih edilmesi gerekir, alt giyimde ise kesinlikle çizgili kıyafetler tercih edilmemelidir. Dilerseniz şimdi içeriğimizin asıl bölümü olan zayıf görünmek için hileler listemize artık hızlı bir şekilde geçelim ve tüm ince görünmek için hileler nelermiş görelim.

1. Bedenini Fark Et

Farkındalık, bireylerin var oluş yolculuğunda algılarını ve bakış açılarını etkileyen önemli bir faktördür. Farkındalığı yüksek olan bir birey bunun kendi bedeni ile başlayacağının bilincindedir. Bedenimiz, hayatın genel akışı içerisinde var olmamızı ve hayatımızın devam etmesini sağlayan önemli bir enstrüman gibidir. Bu sebeple bedenimizin ne istediğine ve neye ihtiyacı olduğuna iyi karar vermeliyiz. Bedensel farkındalığımız yükseldiği andan itibaren bedeni algılama biçimimiz kıyafet seçimimizde oldukça etkili olacaktır.

2. Kıyafet Seçimini Özenle Yap

Öncelikle doğru renkli kıyafetleri seçmekle işe başlamalısınız. Siyah gibi koyu renkler giymek zayıf görünmek için nasıl giyilmeli konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Göz yanılsamalarına sebep olan siyah renk daha zayıf görünmeniz için önemli bir faktördür.

3. Enine Çizgilerden Kaç

Daha uzun ve daha zayıf görünmek için elbise seçiminde, boyuna çizgileri ağırlıklı olan kıyafetler kullanmalısın. İnce görünmek için yapılabilecek en önemli konulardan biriside budur. Eğer enine çizgileri tercih ediyorsanız ince görünmenin aksine olduğunuzdan daha etli görüneceğinizi bilmelisiniz.

4. Bol Kıyafetten Korkma

Eğer karın bölgenizde yağlanma varsa elma tipi bir vücuda sahipsiniz diyebiliriz. Bu bölgenin estetik bir biçimde görünmesini sağlamak için göbeğinizi kapatacak bol kıyafetler tercih etmelisiniz. Bol kıyafetler hem moda olmasından, hem de sizi zayıf göstereceği için dolabınızda bol kıyafetleri bolca bulundurmanız büyük bir avantaj olacaktır.

5. Zarif Görünmek İçin Yakana Dikkat Et

Özellikle gömlek ve elbiselerde bulunan yaka detayı zarif bir görünüm için önem taşımaktadır. V yaka görünümlü üst kıyafetler tercih etmeniz daha zarif görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, T-shirtleriniz için yuvarlak yakayı da keserek V yaka haline getirebileceğinizi de unutmamalısınız. Hem daha doğal, hemde daha zarif bir görüntü için önemli bir detay olduğunu düşünüyorum.

6. Dekolteni Sınırlandır

Dekolte, kadınların sıklıkla tercih ettiği bir şey olsa da sonuçları her zaman güzel olmayabiliyor. Özellikle henüz istedikleri fiziki görünüme kavuşmamış kadınlar için derin dekolteli kıyafetler olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebebiyet verecektir.

7. Düz Renk Çoraplar Giy

Rengarenk, şekilli çoraplar yerine eteklerinizin için giydiğiniz düz renk çoraplar sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Dikey çizgili çoraplar ayaklarınızı uzun, yatay çizgili çoraplar ise ayaklarınızı kalın göstereceğinden zarif bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Bu sebepten ötürü ince görünmek için zarafetten uzaklaşmamanıza dikkat etmelisiniz.

8. Dikkati Yukarı Çek

Eğer armut tipi bir vücuda sahipseniz kalçanız geniş demektir. Vücudunuzu dengelemek adına üstünüze giyeceğiniz kıyafetlerin çarpıcı olmasına dikkat edin. Özellikle alt giyiminiz çok önemli dar kıyafetler sizin proporsiyonunuzu çok daha ön plana çıkartacaktır. Bu yüzden üst giyimi dikkat çekici şekilde seçmeniz çok çok önemli durumlardan birisidir.

9. Çok Sıkı Giyinme

Çok dar ve vücudunuzun tüm hatlarını belli eden kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Daha ince görünmek için bol kıyafetler tercih etmelisiniz. Bunun nedeni dar kıyafetlerin, kıyafetten çok vücuda dikkat çekmesinden kaynaklanıyor. Dolayısıyla, bol kıyafetler sizi ince göstermeyecektir belki, ancak olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz için önemlidir.

10. Kumaş Seçimi Önemli

Zayıf gösteren kumaşlar neler bunları keşfettiğiniz andan itibaren daha ince gözükebilirsiniz. Saten ve jarseden uzak durmalısınız. Pamuk, polyester gibi kumaşlar tercih etmeniz daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

İnce ve zayıf görünmek için yapılabilecekler listemiz bu kadardı, umarım zayıf görünmek için hazırladığımız liste işinize yaramıştır. Bu tarz daha fazla güzellik tüyoları için kadınlar kategorimizi yandaki bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilir ve ilgili kategorimiz ile daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: Kritik Tüyolar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.