Süleyman Soylu-Ümit Özdağ Küfürleşmesi Nasıl Gerçekleşti?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda küfürleşmeye kadar varan kavga ettiğini …

Süleyman Soylu-Ümit Özdağ Küfürleşmesi Nasıl Gerçekleşti?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda küfürleşmeye kadar varan kavga ettiğini açıklamıştı. Özdağ, bugün yaşanan kavganın detaylarını anlattı.

‘Anladığı dilden cevap verdim’

Ümit Özdağ, Sözcü Gazetesi’den Saygı Öztürk’e yaşananları anlattı. Özdağ, “Bir TV programında bana, 86 yaşındaki anneme, aileme hakaret etti. Göç İdaresi Başkanlığı kanalıyla fonlamış olduğu pejmürde, ahlaksız siteler aracılığı ile ben ayrıca parti yöneticileri ile ilgili ahlaksız haberler yaptırıyor. Bu konuda kendisini WhatsApp üzerinden ağır şekilde uyardım. Yaptırmış olduğu bizimle ilgili bir pis haberi kendisine yollayarak uyardım. Birkaç dakika sonra beni aradı. Soylu, telefonda ‘Siz beni tehdit ediyorsunuz” dedi ayrıca küfür etmeye başladı. O küfürler edince, ben de anlamış olduğu dilden cevap verdim. Almanya’da bir içişleri bakanı, değil bir milletvekiline, sade bir vatandaşa küfretse görevden alınır.” ifadelerini kullandı.

‘Oğlum Alp’ten özür dilerim’

“Süleyman Soylu küfür ettiğinde, benim de buna karşılık verdiğimde çok az gördüğüm 10 yaşındaki oğlum Alp’le birlikteydik. Tabii o da küfürleşmeleri duydu. Bana dedi ki; “Baba, Türkiye de 85 milyon vatandaş var, bir tanesi İçişleri Bakanı ile küfürleşiyor. O da benim babam.” Sevgili Alp’ten de böyle bir şeye şahit olmak zorunda bıraktığım için özür diliyorum. Ama Türkiye’nin geleceğinde Süleyman Soylu türü siyasetçilerin olmaması için mücadele verilmeli.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.