Naci İnci kıyımı: Mezunların Restoranını Mühürledi

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin (BÜMED) lokalinde bulunan restoran bu sabah saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün şikayeti …

Naci İnci kıyımı: Mezunların Restoranını Mühürledi

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin (BÜMED) lokalinde bulunan restoran bu sabah saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün şikayeti üzerine mühürlendi.

Son üç ayda birçok kez uyarısı yazısı gönderdi

Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Naci İnci’nin kararları tartışılmaya devam ediliyor.Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün şikayeti üzerine Sarıyer Belediyesi dün lokaldeki “Niche” adlı restorana bugün mühürleme yapılacağını bildirmişti.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite sınırları içinde alkollü içecek satışı yapılmasının yasak olduğu gerekçesiyle BÜMED’e son üç ayda birçok kez uyarısı yazısı gönderdi ayrıca yüklü miktarda para cezası kesti. Bununla da yetinmeyen rektörlük restorana Boğaziçi Üniversitesi mezunları haricinde misafir girişini engellemek için güvenlik görevlilerini devreye soktu ayrıca lokal girişindeki kapılarda güvenlik önlemlerini arttırdı.

Alkol ruhsatı vardı

Rektörlük ayrıca restoran arasında çeşitli görüşmeler yapan BÜMED yetkilileri ise bir sonuç alamadı. Restoran sahibi, alkollü içecek satma ruhsatı olduğu gerekçesiyle bu engellemeyi kabul etmediğini söylüyordu.

Restoran yetkilileri Sarıyer Belediyesi’nin mühürleme işleminden önce restorana alkolsüz içecek satışı yapılmasına imkan sağlayan yeni bir ruhsat oluşturma teklifinde bulunduğu ancak bunun kabul edilmediği belirtiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Naci İnci’nin kararları tartışılmaya devam ediliyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde Naci İnci yönetimi, 16 akademisyenin daha derslerini iptal ederek ofislerini boşaltmasını istedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bogazici-uni…

‘Kendi kadrolarını yerleştiriyorlar’

onedio.com

Geçen günlerde mahkeme kararına karşın üniversiteyle ilişiğini kestiği Can Candan’ın 15 yıllık ofisi boşaltılmıştı. Önceki gün de ekonomi bölümü başkanı Ünal Zenginobuz görevinden uzaklaştırıldı. İnci yönetimi bu kez de okulda yıllardır ders veren ayrıca fakülteler tarafınca başarılı bulunan 16 akademisyenin derslerini iptal etti. 

Cumhuriyet’ten Sena Tufan’a konuşan endüsti mühendisliği bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tınaz Ekim Aşıcı, rektörlüğün eğer hocalar ofislerini boşaltmazsa biz boşaltırız tehdidinde buluğunu söyledi. Aşçı, şöyle konuştu: “Mesnetsiz bahanelerle hocalara disiplin soruşturmaları açıyorlar. Bir yandan korku salıp susturmaya çalışıyorlar, bir yandan da çok değerli hocalarımızı hem idari görevlerinden hem de fiziksel olarak üniversiteden uzaklaştırıyorlar. Boğaziçi Üniversitesi’ni hızla tahliye ediyorlar ayrıca artık tamamen hâkim oldukları Üniversite Yönetim Kurulu ayrıca Senato vasıtasıyla kendi kadrolarını yerleştiriyorlar. Bu yapılan her şeyden öte kamu zararıdır.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.