Sinema Salonları 13 Şubat’a Kadar Kapalı Kalacak

Sinema Salonları 13 Şubat’a Kadar Kapalı Kalacak

Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi yüzünden ulusal yas ilan edilmişti. Bununla birlikte işletmeler için de inisiyatif bırakılmıştı. Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) tarafından sinema salonlarının açık kalıp kalmamasına yönelik tercih hakkının salonlara bırakıldığı ancak pek çoğunun 13 Şubat’a kadar kapalı kalacağı bildirildi.

Çoğu Kapalı Olacak

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) tarafından yapılan açıklamada ülke genelindeki sinemalara ulusal yasın devam ettiği tarih olan 13 Şubat’a kadar talepleri halinde kapalı kalabileceklerini içeren bildirim yapıldı.

AVM’lerde bulunan sinemaların ise kaplı kalmaları için AVM yönetimi ile yaptıkları anlaşma kapsamında değerlendirme yapmak gerekiyor. Çünkü sinema yönetimi tek başına AVM kuralları gereğince karar alamıyor.

SİSAY Genel Sekreteri Ömer Keskin tarafından yapılan açıklamada “Kapanma konusunu üyelerimize bıraktık. Şimdilik zaten önceliğimiz film gösterimi yapmak değil. Pek çok sinema da kendiliğinden kapanma kararı kaldı. AVM’lerdekiler ise yaptıkları anlaşma kapsamında yine AVM’yi de mağdur etmeyecek şekilde kapanma kararı alabilecekler,” ifadelerini kullandı. Çoğu AVM’nin ise bu kararı uygulamaya geçirmesi bekleniyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.