Sigorta Poliçesi Yenileyecekler Dikkat: Büyük Zam Yolda!

2024 yılında sigorta poliçelerine yüksek oranlarda zam bekleniyor. Geçen yıldan bu yana kat be kat artan sigorta poliçeleri daha da zamlanacak. 6 Şubat deprem felaketleri nedeniyle maliyetleri artan şirketlerin yeni yılda çok daha yüksek oranda zam …

Sigorta Poliçesi Yenileyecekler Dikkat: Büyük Zam Yolda!

2024 yılında sigorta poliçelerine yüksek oranlarda zam bekleniyor. Geçen yıldan bu yana kat be kat artan sigorta poliçeleri daha da zamlanacak. 6 Şubat deprem felaketleri nedeniyle maliyetleri artan şirketlerin yeni yılda çok daha yüksek oranda zam yapması bekleniyor.

6 Şubatta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 100 milyar dolardan fazla zarar oluşurken, 5 milyar dolarlık kısmını reasürans şirketleri üstlendi. Şirketlerin bu maliyetler nedeniyle gelecek yılın primlerini 2-3 kat artırmaya hazırlandıkları konuşuluyor.

NTV’nin haberine göre, şirketlerin maliyetleri dolar bazında da katlandı. Maliyetlere bir de maaş zamları ve diğer zamlar eklenince, konut, sağlık, kasko poliçeleri yüksek oranda zamlanacak. En yüksek artışın da ticari ve işyeri sigortalarında olması bekleniyor

Zorunlu trafik sigortasında devletin belirlediği üst limit uygulanıyor. Bu nedenle artış beklenmeyen tek alan trafik sigortası olurken, sigorta şirketleri zarara uğradıklarından şikayet ediyor. Trafik sigortasındaki üst limitin maliyeti de diğer poliçelere zam olarak yansıyabilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.