Kübra Par, ‘Pervin Chakar’ Yorumları Nedeniyle Özür Diledi: “Kürt Kimliğiyle Bir İlgisi Yoktu”

Ünlü televizyon programcısı Kübra Par, soprano Pervin Chakar hakkındaki yorumları nedeniyle özür diledi. CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, Kadıköy Süreyya Operası’nda soprano Pervin Chakar’ı dinlemeye gitmiş, dinleti sonrası saygı göstergesi …

Kübra Par, ‘Pervin Chakar’ Yorumları Nedeniyle Özür Diledi: “Kürt Kimliğiyle Bir İlgisi Yoktu”

Ünlü televizyon programcısı Kübra Par, soprano Pervin Chakar hakkındaki yorumları nedeniyle özür diledi.

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, Kadıköy Süreyya Operası’nda soprano Pervin Chakar’ı dinlemeye gitmiş, dinleti sonrası saygı göstergesi olarak Chakar’ın elini öpmüştü.

Pervin Chakar’ın daha önce yaptığı bazı politik açıklamalar nedeniyle Özgür Özel’e özellikle hükümete yakın isimlerden sert eleştiriler gelmişti.

Konu hakkında açıkalamalarda bulunan TV100 sunucusu Kübra Par ise Pervin Chakar’ın dünyaca ünlü bir sanatçı olmadığını ve Kürt kimliği üzerinden elde ettiği popülariteyle dünyanın çeşitli yerlerinde konserler verdiğini ima etmişti.

Tepkiler sonrası ise Kübra Par’dan bugün yeni bir açıklama daha geldi. Eleştirilerinin Pervin Chakar’ın Kürt kimliği ile alakası olmadığını savunan Kübra Par şunları söyledi ⬇️

“Anlıyorum ki yorumum hem bir kırgınlığa yol açmış hem de kastını aşmış. Yaptığım yorumum Sayın Chakar’ın Kürt olması ya da etnik kimliğiyle kesinlikle bir ilgisi yoktu.”

‘Yayıncılık ilkeleri gereği bir gazeteci olarak söylemek isterim. Eğer haksızlık olarak algılandıysa özür diliyorum.’

Kübra Par’ın Pervin Chakar paylaşımı ⬇️

Kübra Par daha önce sosyal medya hesabı üzerinden de benzer bir açıklamada bulunmuştu ⬇️

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.