Sedat Peker’in Güvenilirliği Araştırıldı: Toplumun Yüzde 59’u İnanıyor

Bir dönem YouTube’dan yayınladığı videolar ile siyasetçileri ayrıca bürokratları hedef alan Sedat Peker daha sonra Twitter’a geçerek ifşalarına …

Sedat Peker’in Güvenilirliği Araştırıldı: Toplumun Yüzde 59’u İnanıyor

Bir dönem YouTube’dan yayınladığı videolar ile siyasetçileri ayrıca bürokratları hedef alan Sedat Peker daha sonra Twitter’a geçerek ifşalarına burada devam etmişti. Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Peker’in paylaşımlarına toplumun ne kadar itimat ettiğine yönelik yeni bir araştırma yapıldı. 

Araştırmaya göre toplumun yüzde 59’u Sedat Peker’in iddialarına inanıyor…

BUPAR Araştırma tarafınca derlenen verilere göre aynı zamanda toplumun yüzde 57, deşifre olan isimlerin iktidar tarafınca korunduğunu düşünüyor

Türkiye’de ifade özgürlüğü olup olmadığı soruldu…

Yurttaşların yüzde 61.5’i “Türkiye’de herkes düşündüğünü söylemekte özgür müdür?” sorusuna “Hayır” yanıtı verirken, “Evet” oranı yüzde 26.8, cevap vermek istemeyenlerin oranı da yüzde 11.7 oldu.

Cumhur İttifakı’nın ayrıştırıcı söylemleri de vatandaş tarafınca yorumlandı.

“Cumhur İttifakı’nın toplumu kutuplaştırıcı söylemlerde bulunması ekonomik krizin üzerini örtebilir mi?” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 53.1’i “Hayır” derken, yüzde 31.6’sı “Evet” yanıtını verdi. Yüzde 15.3 oranlık kesim soruya yanıt vermedi.

“Ülke iyi yönetiliyor mu?” sorusuna da yüzde 55.2’lik bir kesim “Hayır” cevabı verirken, “Evet” diyenlerin oranı yüzde 31.1’de kaldı.

Erdoğan seçimi kazanacak mı?

Son olarak “2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan tekrar kazanabilir mi?” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 37.2’si “Evet” derken, yüzde 47.8’lik kesim “Hayır” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.