Gezi Parkı Sürecinde Erdoğan’ı Yalanlayan Müezzin Fuat Yıldırım’a Böbrek Nakli Yapıldı!

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Camide içki içtiler, ayakkabılarla girdiler’ iddiasını yalanlayan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım …

Gezi Parkı Sürecinde Erdoğan’ı Yalanlayan Müezzin Fuat Yıldırım’a Böbrek Nakli Yapıldı!

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Camide içki içtiler, ayakkabılarla girdiler’ iddiasını yalanlayan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım’ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

2013’te dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne sığınan vatandaşların camide bira içtiklerini ayrıca ayakkabıyla camiye girdiklerini söylemişti.

Bu iddia uzunca bir süre konuşulmuştu.

Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini olarak görev yapan Fuat Yıldırım da Erdoğan’ı yalanlayarak camide içki içilmediğini söylemişti.

Yıldırım’ın ‘Ben din adamıyım, yalan söyleyemem. Cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim’ sözleri gündem olmuştu.

Başka bir ilçeye sürülen Fuat Yıldırım’ın ise yıllar sonra kronik böbrek rahatsızlığı sebebiyle organ nakli beklediğini öğrenmiştik. İsmail Saymaz da bu yıl Gezi’nin yıl dönümünde Yıldırım’ın Galata’da Arap Camisi’nde göreayrıca devam ettiğini ayrıca haftanın üç günü diyalize girdiği paylaşmıştı.

Daha sonra da Fuat Yıldırım, uzun bir sürenin ardından Nasuh Bektaş ayrıca Nasuh Mahruki’yle buluşarak ortaya çıkmıştı.

Şimdi de Fuat Yıldırım’ın sağlık durumuyla ilgili sevindiren bir gelişme yaşandı.

İsmail Saymaz, Fuat Yıldırım’ın böbrek nakli olduğunu ayrıca böbreğini veren kişinin Yıldırım’ın Kur’an kursundan arkadaşı Beyoğlu Makbul İbrahim Paşa Camisi’nde görevli Mahmut Ceyhan olduğunu duyurdu.

Sağlık durumunun iyi olduğunu da ekledi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.