İsrail’in Gazze Saldırılarında Ölenlerin Sayısı 9 Bini Geçti!

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yoğun saldırılar düzenliyor. Filistin-İsrail savaşının 29. gününde hayatını kaybedenlerin sayısı toplamda 9 bin 488’e ulaştı. Ayrıca Gazze’de 35 gazeteci ve 59 Birleşmiş Miletler çalışanı da yaşamını yitirdi …

İsrail’in Gazze Saldırılarında Ölenlerin Sayısı 9 Bini Geçti!

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yoğun saldırılar düzenliyor. Filistin-İsrail savaşının 29. gününde hayatını kaybedenlerin sayısı toplamda 9 bin 488’e ulaştı. Ayrıca Gazze’de 35 gazeteci ve 59 Birleşmiş Miletler çalışanı da yaşamını yitirdi.

İsrail, 7 Ekim’de Hamas’ın düzenlediği saldırılar sonrası savaş durumu ilan etmişti. Gazze’yi ablukaya alan İsrail ordusu, hava saldırılarına devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarının başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 9 bin 488 olduğunu duyurdu.

Saldırılarda hayatını kaybeden çocukların sayısı ise 3 bin 900 olarak açıklandı.

İsrail’in saldırılarında yaşamını yitiren kadınların sayısı ise 2 bin 500’ü aştı.

İlk günden bugüne Gazze’de 35 gazeteci hayatını kaybetti.

Bilreşmiş Milletler Yardım Ajansı’nın açıklamasında, 72 BM çalışanının Gazze saldırılarında hayatını kaybettiği belirtildi.

Batı Şeria ve Kudüs’te 134 Filistinli İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürüldü.

İsrail’den gelen açıklamalarda, Gazze’den gelen saldırılarda 315’i asker 1400 İsraillinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Yaralananların sayısı ise 5 binin üzerinde.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.