Sedat Peker ‘Üç Evet’ Teorisini Açıkladı ve Ekledi: ‘Patronlarınıza Selam Vermeye Geleceğim’

Siyasetçiler ayrıca bürokratlar arasındaki rüşvet trafiğini açıklayan Sedat Peker yeni paylaşımlarıyla tekrar gündemde. Ünsal Ban, Ali Fuat …

Sedat Peker ‘Üç Evet’ Teorisini Açıkladı ve Ekledi: ‘Patronlarınıza Selam Vermeye Geleceğim’

Siyasetçiler ayrıca bürokratlar arasındaki rüşvet trafiğini açıklayan Sedat Peker yeni paylaşımlarıyla tekrar gündemde. Ünsal Ban, Ali Fuat Taşkesenlioğlu ayrıca AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkında yeni bilgilendirmeler paylaşan Peker, anlattıklarının AK Partili insanlara nasıl iletilmesi gerektiği özelinde da ‘üç evet’ teorisini paylaştı.

Sedat Peker yeni paylaşımlarında neler söyledi? Detaylara bakalım…

Sedat Peker paylaşımlarına rüşvet ağında adı geçen isimler üzerinden başladı.

Peker paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

‘Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca Ünsal Ban’ın arasındaki boşanma davası niye açıldı biliyor musunuz? Durun size anlatayım. Ben 45 gün kadar önce yaptığım bir paylaşımımda şu üç ismi unutmayın diyerek Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun Zehra Taşkesenlioğlu’nun ayrıca Ünsal Ban’ın isimlerini unutmayın demiştim. Bu yaptığım paylaşım üzerine ortak bir dost vasıtasıyla bana ulaştı. Kendisinin ayrıca karısının bu olaylarda ilgisinin olmadığını, her şey Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun yaptığını söyledi. Kendisini ayrıca karısını bu olayın haricinde tutmam karşılığında Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında tüm bilgileri vereceğini söyledi. Bu konuda kendisi ile anlaştık. Eşi ile beraber yurt dışına tatile gideceklerini, dönünce beni arayacağını söyledi. Takriben 15 gün sonra kendisi ile bir daha görüştük. Aradan 15-20 gün geçtikten sonra kendisi ile bir daha görüştük.

Bu görüşmemizde eşinin tavırlarından bahsetti. Gerekirse Dubai’ye benim yanıma gelip bilgileri burda bana teslim edeceğini söyledi. Daha sonra gündeme birden boşanma davası oturdu. Bu gelişmeler üzerine Ünsal Ban’ı gözaltına alıp tüm suçu ona yıkacaklarını ben anladım. Düşüncemi kendisine söyledim. Senin yurt dışına çıkmana izin vermezler, sen bütün bilgileri bana anlat ben not alayım dedim. Twitter aleminin insanları bilirsiniz ben sağlamcıyım.

Bu anlattığımdan Ünsal Ban’ın masum olduğunu lütfen düşünmeyin. Birçok olayın içinde kendisi de var. Ancak Ali Fuat Taşkesenlioğlu ayrıca Zehra Taşkesenlioğlu’na kıyasla daha masumdur. Ünsal Ban’ın Gazi Üniversitesi öğretim görevliliğinden Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne ve Türk Hava Kurumu’nun vakfına yönetici olarak atanmasına, ve da rektörlük sürecine dair bütün bilgilendirmeler bende mevcut. 2009 yılının ekim ayında Türk Hava Kurumu’nun başkanlığına getirilen Osman Yıldırım’ın yolsuzluktan tutuklanıp cezaevine girme sürecindeki olaylarda da Ünsal Ban’ın dahili vardır. Ancak yine bir türlü kendini kurtarmıştır.’

Peker, yandaş medyanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yarattığı algıya da değindi.

Peker yandaş medyanın gündem oluşturma çabasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

‘Gündem oluşturmak özelinde kusura bakmasınlar ancak muhalefet partileri, muhalif gazeteciler çok başarılı değiller (daha doğrusu gündemi devam ettirebilmek özelinde başarılı değiller). Uzun yıllar önce Sn. Kılıçdaroğlu’nun kızı bir apartman dairesi aldı diye iktidar cenahı bu konuyu haftalarca gündem yaptı, sen bu parayı nerden buldun da o daireyi aldın diye. 

Sn. Kılıçdaroğlu açıklama yaptı, bu dairenin fiyatı en fazla 100 bin dolar getirin bu parayı daireyi size verelim dedi. Sırf konuyu gündemden düşürmemek için parayı verip o daireyi satın aldılar. Daireyi kim satın aldı biliyor musunuz? Deyyusu Ekber Hasan Yeşildağ’ın abisi Zeki Yeşildağ aldı (hafızam beni yanıltmıyorsa Güneş gazetesi bu konuyu büyük bir haber yapmıştı).

Peker, Medya Danışmanı Emre Olur’un Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda ‘üç evet’ teorisini anlattı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.