Neler Oluyor? Adnan Oktar Davasında Yeni Gelişme: 4 Sanık Tahliye Edildi

Adnan Oktar organize suç örgütünün güncel yapılanmasına yönelik yürütülen davanın duruşmasına bugün de devam edildi. Davada beklenmedik bir karar çıktı. 20 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanıklardan 4’ü tahliye edildi. Adnan Oktar silahlı suç …

Neler Oluyor? Adnan Oktar Davasında Yeni Gelişme: 4 Sanık Tahliye Edildi

Adnan Oktar organize suç örgütünün güncel yapılanmasına yönelik yürütülen davanın duruşmasına bugün de devam edildi. Davada beklenmedik bir karar çıktı. 20 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanıklardan 4’ü tahliye edildi.

Adnan Oktar silahlı suç örgütünün, üyelerini diri tutmak ve deşifre olan örgüt üyelerinin yerine yenilerini kazandırmak amacıyla avukatlar ve sosyal medya grubu üzerinden oluşturduğu “güncel yapılanması”na yönelik 20 sanığın yargılamasında yeni gelişme yaşandı.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, bazı tutuklu sanıklar Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada sanık avukatları da hazır bulundu.

Tutuklu sanıkların avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu söyleyerek tahliyelerini talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Berat Kartal, Yusuf Erkan Özoğuz, Pınar Demir ve Dilşad Kurt’un tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alarak tahliyelerine karar verdi.

Heyet, aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 6 sanığın ise tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.