Şampiyonlar Ligi Gelirleri

Şampiyonlar Ligi Gelirleri

Şampiyonlar Ligi , Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük turnuvası olarak bilinmektedir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden takımlarının yarıştığı ve devasa paraların döndüğü bir turnuvadır. Bu devasa paraların takımların bu turnuvaya katılma isteğini artırdığını söyleyebiliriz. Peki kulüpler bu turnuvadan kasalarına ne kadar para sokuyor?

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri belli oldu | NTVSpor.net

Temsilcimiz Başakşehir Şampiyonlar Ligi’ne katılım parası olarak 15.2 milyon Euro’yu kasasına soktu. Maç başı primlere bakacak olursak galibiyet başına 2.7 milyon Euro beraberliğe ise 900 bin Euro veriliyor. Ayrıca bu miktarlar sponsorluk gelirleri ve maç günü gelirlerini içermiyor. UEFA , gruplarda bir üst tura çıkanlara ise 9.5 milyon Euro veriyor. Çeyrek finale kalan takımlar 10.5 milyon Euro alırken yarı finale kalan takımlar 12 milyon Euro daha kasasına koyacak. Finale kalan takımlar 15 milyon Euro kazanırken kupaya uzanan takım 4 milyon Euro daha kasasına koyacak.

Şampiyonlar Ligi’ni kazanan takım tüm maçlarını kazanıp kupayı alması durumunda yaklaşık 82 milyon 400 bin Euro’yu kasasına sokacak.

 

ETİKETLER: Futbol, Para, Şampiyonlar Ligi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.