Salda Gölü’nde Rüzgarın Sürüklediği Çocuğu Boğulmak Üzereyken Kurtaran Koca Yürekli Vatandaş Alkışları Topladı

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Gölü’ne dayısı ve kuzenleriyle gelen 9 yaşındaki Ayşe Sıla G. ölümün kıyısından döndü. Şişme atın üzerinde rüzgarın etkisiyle gölün ortasına doğru giden küçük kız yaklaşık 2 bin metre kadar sürüklendi …

Salda Gölü’nde Rüzgarın Sürüklediği Çocuğu Boğulmak Üzereyken Kurtaran Koca Yürekli Vatandaş Alkışları Topladı

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Gölü’ne dayısı ve kuzenleriyle gelen 9 yaşındaki Ayşe Sıla G. ölümün kıyısından döndü. Şişme atın üzerinde rüzgarın etkisiyle gölün ortasına doğru giden küçük kız yaklaşık 2 bin metre kadar sürüklendi. Vatandaşların durumu fark edip ihbar etmesi üzerine olay yerine sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

İHA’dan Sercan Kurban’ın haberine göre dayısı ve kuzenleri ile Salda Gölü’ne gelen 9 yaşındaki Ayşe Sıla şişme atı ile birlikte göle girdikten bir süre sonra gölün ortasına sürüklendi.

Durumu fark eden vatandaşların ekipleri çağırması üzerine AFAD ve cankurtaran ekipleri gölde küçük kızı aramaya başladı.

O esnada karavanı ile Salda Gölü’ne tatil yapmaya gelen Gökhan Aslan adlı vatandaş durumu fark ederek kanosunu alıp gölde açıldı.

Gökhan Aslan’a cankurtaranlardan biri eşlik etti ve ikili yaklaşık 2 bin metre kürek çektikten sonra Ayşe Sıla’yı boğulmak üzereyken kurtardılar. Kıyıda ekiplerinin müdahale ettiği küçük kızın sağlık durumunun iyi olduğu kayda geçti.

İşte o anlar 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.