İstanbul ve Ankara’da Yaşayanlara Kötü Haber: Artık Pazar Günleri Kapalı

İstanbul ve Ankara’da yaşayanlara kötü haber geldi. Ticaret Bakanlığı’nın kararıyla İstanbul ve Ankara’da berberler, pazar günleri artık açık olmayacak. Bakanlığın söz konusu kararı 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girdi. Ticaret Bakanlığı, sektör …

İstanbul ve Ankara’da Yaşayanlara Kötü Haber: Artık Pazar Günleri Kapalı

İstanbul ve Ankara’da yaşayanlara kötü haber geldi. Ticaret Bakanlığı’nın kararıyla İstanbul ve Ankara’da berberler, pazar günleri artık açık olmayacak. Bakanlığın söz konusu kararı 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girdi.

Ticaret Bakanlığı, sektör paydaşları tarafından iletilen talep ve önerileri değerlendirerek berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olmasına karar verdi.

Söz konusu uygulama 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girerken valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığı tespit edilen işletmelere, idari yaptırım uygulanacağı duyuruldu.

Ticaret Bakanlığı, sektör paydaşları tarafından iletilen talep ve önerileri değerlendirerek berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olmasına karar verdi. Söz konusu uygulama 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girerken valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığı tespit edilen işletmelere, idari yaptırım uygulanacağı duyuruldu.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, İstanbul’da bulunan berberlerin pazar günleri kapalı olacağını söyledi. Akyüz, kararın berberler adına sevindirici olduğunu belirterek “Aslında böyle bir uygulama vardı ancak Bakanlığın konuyla ilgili duyarlı davranmasıyla bu durum yasal zemine oturdu. Esnafımıza yaptığımız anket sonucunda berberlerimizin yüzde 93’ü hafta tatilinin pazar günü olmasını istedi” ifadelerini kullandı.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara da kentte bulunan berberlerin artık pazar günleri çalışmayacağını bildirerek “Bu kararı berberler olarak bekliyorduk. Aslında çoğu berber pazar günler kapatıyordu ancak herkes bu kurala uymayınca kapatanlar da açmak zorunda kalabiliyordu. Bakanlığın düzenlemesiyle haksız rekabet ortadan kalmış oldu” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.