Sahibinden Üyelik Silme Nasıl Yapılır?

Sahibinden Üyelik Silme Nasıl Yapılır?

Daha çok ikinci el ürünlerin alım satımının yapıldığı oldukça popüler bir internet sitesi olan sahibinden.com’dan üyelik iptal etmek isteyenler olabilmektedir.  Üye olmak kadar hesap silme  kolay olduğu bu internet sitesinin hem mobil uygulaması kullanarak hem de bilgisayar üzerindeki web sitesinden üyelik iptalini yapmak mümkün olabilmektedir.

Sahibinden Hesap Silme PC

Sahibinden üyelik iptali veya hesap silme işlemi için öncelikle sahibinden internet sitesine e-posta adresi ve parola ile giriş yapılmalıdır. Bundan sonra uygulanacak işlemler aşağıdaki maddeler uygun olarak yapılmalıdır.

 1. Ana sayfayı açıp kullanıcı adınızın bulunduğu alanı görerek imleçle üzerine tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan ekranda üyeliğim ekranını bularak oraya gidin. Bu sayfaya bana özel sayfasında “üyeliğim” seçeneğine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.
 3. Üyeliğim sayfasında sol tarafta bulunan sütunları inceleyin ve “üyelik iptali” ibaresine tıklayın.
 4. Açılan üyelik iptali sayfasında sağ alt tarafta yer alan “üyeliğimi iptal etmek istiyorum” ifadesini seçin.
 5. Karşınıza gelen neden üyeliğinizi iptal etmek istediğinizi araştıran anket ekranında bulunan seçeneklerden biri veya bu seçeneklerde cevabınız yok ise diğer seçeneği işaretlenerek sahibinden üyelik silme nedeniniz boş bırakılan yere yazılmalıdır.
 6. Anket işaretlendikten sonra artık yapmanız gereken son işlem kaldı. Ekrandaki “üyeliğimi iptal et” ibaresini seçmeniz durumunda üyeliğiniz bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmektedir.

Sahibinden Hesap Silme Mobil

Mobil uygulamada üyelik silme işlemi ise web sitesindekine benzer şekilde çok az bir farklılıkla gerçekleştirilebilmektedir. Mobil uygulamada üyelik iptali için altta anlatılan prosedür aynen uygulanmalıdır.

 1. Mobil uygulamayı çalıştırın. Menülerde yer alan “bana özel” sayfasına ulaşın.
 2. Uygulamada bana özel sayfasına girilince menülerden “yardım ve işlem rehberi” seçeneğine tıklayın.
 3. Yardım merkezi sayfası açılacaktır.
 4. Açılan ekranda “üyelik işlemleri” seçeneğine tıklayın.
 5. Üyelik işlemleri sayfası açılacaktır. Açılacak sayfada “üyelik sonrası işlemler” bölümünde “Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim” ifadesi yer alır.
 6. Burada “Üyelik iptali” seçeneğine tıklayın.
 7. Karşınıza gelen sayfanın en altına inin ve “üyeliğimi iptal etmek istiyorum” ibaresini onaylayın.
 8. Bundan sonrasında ise web sitesinde uygulanan prosedür uygulanarak sahibinden üyelikten çıkma işlemi gerçekleştirilir.

Üyelik İptalinden Sonra Üyelik Tekrar Aktifleştirilmemektedir

Sahibinden sitesi aboneliğinden çıkıldığında tekrar aynı e-posta adresi ile üye olmak mümkün olmamaktadır. Ayrıca, yayında bulunan tüm ilanlarınız yayından kaldırılmakta, ürün satışlarınız için satın aldığınız dopinglerin ücret iadesi söz konusu olmamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı