Rönesans Rezidans Sahibi Yurtdışına Giderken Yakalandı

Rönesans Rezidans Sahibi Yurtdışına Giderken Yakalandı

Hatay’da deprem yüzünden yıkılan Rönesans Rezidans’ın müteahhidi ve sahibi olan Mehmet Yaşar Coşkun, havaalanında ülkeden ayrılmaya çalışırken polis tarafından yakalandı ve gözaltına alındı.

Karadağ’a Kaçıyordu

8 Şubat tarihinde Antalya’dan İstanbul’a geldiği tespit edilen Coşkun, bugün 20.00’de Karadağ’a gitmek için uçağa binecekti. Karadağ’ın vize de istemediği için Coşkun’un bu ülkeyi tercih ettiği düşünülüyor. Sonrasında ise başka bir ülkeye geçiş için başvurular yapılacağı tahmin ediliyor.

Antakya’da 2013 yılında tamamlanan ve toplamda 250 daireye sahip olan rezidans, geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem ile birlikte tamamen yıkılmış duruma geldi. Rezidansın havuzun bulunduğu tarafa doğru adeta yekpare şekilde yıkıldığı görüldü. Yaklaşık olarak 1000 kişinin yaşadığı rezidansın göçüğünde çok sayıda kişi enkaz altında kalarak hayatını kaybetti veya yaralandı.

“Cennetten bir kare” sloganıyla dairelerinin satışa çıktığı bilinen rezidanstan geriye sadece moloz yığınları kaldı. Yıkıntıların arasında ekiplerin hâlâ arama kurtarma faaliyetlerine devam ettiği de öğrenildi. Coşkun’un gözaltı işlemleri sonrasında mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.