Özel Harekat Polisinden Başına Silah Dayayarak Kaçmıştı! Canlı Yayında İntihara Kalkışan YouTuber Tutuklandı

Konya’da YouTube kanalına online oyunlarla ilgili içerikler üreten Kadir Akman (31), isimli yayıncının intihar edeceğini söylemesi üzerine polis ekipleri harekete geçmişti. Özel harekat polislerinin ikna çabasına yanıt vermeyerek arabasına binip …

Özel Harekat Polisinden Başına Silah Dayayarak Kaçmıştı! Canlı Yayında İntihara Kalkışan YouTuber Tutuklandı

Konya’da YouTube kanalına online oyunlarla ilgili içerikler üreten Kadir Akman (31), isimli yayıncının intihar edeceğini söylemesi üzerine polis ekipleri harekete geçmişti. Özel harekat polislerinin ikna çabasına yanıt vermeyerek arabasına binip kaçan Akman, 2 gün sonra teslim oldu.

Akman, çıkarıldığı mahkemece ‘Genel güvenliği tehlikeye sokmak’ ve ‘Tehdit’ suçundan tutuklandı.  

Olay, geçen cuma günü saat 10.00 sıralarında Karatay ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi Yarma sokakta bulunan bir sitede meydana geldi. Online oyunlarla ilgili YouTube içerikleri hazırlayan Kadir Akman, canlı yayında başına tabanca dayayıp intihara kalkıştı. Takipçilerinin ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekipleri gönderildi.

Akman’ın evine gelen ekiplere kapıyı açmaması üzerine özel harekat ekiplerinden yardım istendi. Özel harekat timi, kapalı otoparktan girip, Akman’ın dairesinin bulunduğu kata çıkarak beklemeye başladı. Müzakereci olarak görev yapan bir polis memuru da kapıyı açmayan Akman’ı ikna etmeye çalıştı. Bir taraftan canlı yayınını sürdüren ve elindeki tabancayı bırakmayan Akman, saat 13.30 sıralarında müzakereciye, “Beni bırakın arabama gideceğim. Size ateş etmeyeceğim. Kimseye zarar vermeyeceğim” dedi.

Bunun üzerine Kadir Akman kapalı otoparktaki otomobiline binerek kaçtı. Akman, kaçarken başka araçlara da çarptı. Özel harekat polisleri de Akman’ın otomobilinin lastiklerine ateş açtı. Akman, üç lastiği patlamasına rağmen bölgeden uzaklaştı.

Çevrede yapılan aramada, Akman’ın otomobili yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bir apartmanın bahçesinde terk edilmiş olarak bulundu. Bölgeyi abluka altına alan özel harekat polisleri, Akman’a ulaşamadı. Otomobilin yanında bulunan bir çanta da bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı. Çantadan kıyafetler çıktı.

Kadir Akman, dün Köprübaşı Polis Merkezine giderek teslim oldu. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Akman, çıkarıldığı mahkemece ‘Genel güvenliği tehlikeye sokmak’ ve ‘Tehdit’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.