Peker’in SPK İddialarına Eski Başkandan Yanıt!

Sedat Peker’in eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenoğlu’nun rüşvet aldığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Taşkesenoğlu iddialara ilişkin …

Peker’in SPK İddialarına Eski Başkandan Yanıt!

Sedat Peker’in eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenoğlu’nun rüşvet aldığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Taşkesenoğlu iddialara ilişkin açıklama yaparak iddiaları reddederek suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 

Peker, Taşkesenlioğlu’nun rüşvet ayrıca yolsuzluğa karıştığını iddia etmişti.

Peker, Ali Fuat Tașkesenlioğlu’nun rüşvet karşılığı aldığı 100’e yakın mal varlığı olduğunu, 180 milyon dolarını villası ayrıca iki dairesinde sakladığını iddia etmişti.

İddialar üzerine açıklama geldi…

İddiaların ardından bir süre sessizliğini koruyan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, beklenen açıklamayı yaptı. Taşkesenlioğlu’nun açıklaması şu şekilde:

‘Mine Tozlu Sineren adını göreayrıca başladığım Nisan 2018 sonrası Erzurumlu olmamız hasebiyle Erzurumlu olduğunu söyleyerek onun adına randevu isteyen biri dolayısıyla öğrendim. Firma sahiplerinin farklı kişiler üzerinden randevu talebine cevap vermeyeceğimi belirttim. Bu süreçte yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirketin işlemleriyle ilgili inceleme ayrıca soruşturmalar devam etti. İncelemeler sonucu rapora bağlandıktan sonra, kendisinin de içinde bulunduğu kişiler hakkında kurul kararıyla 2 veya 3 suç duyurusu ihbarında bulunuldu.

  • Serkan Taranoğlu ismini son iki üç gün öncesine kadar duymuş bile değildim.

  • Bahsedilen Salih Orakçı ile 5-6 yıl önce yani SPK başkanlığım öncesinde bir tanışma haricinde görüşmem olmamıştır.

  • Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile göreayrıca başladığım 2018 tarihinde yaptığı hayırlı olsun ziyareti haricinde bir görüşmem olmamıştır.

  • Burak Taşçı’yı tanımam, herhangi bir irtibatım olmamıştır.

  • Kız kardeşim Zehra Taşkesenlioğlu SPK ile ilgili hiç bir iş için aramamıştır.

  • Mine Tozlu Sineren ile görevden ayrıldıktan sonra bir hukukçunun ricası ile onunda bulunduğu ortamda randevu taleplerini doğrudan istemek yerine farklı kişiler vasıtasıyla yapmasının son derece yanlış olduğunu yüzüne karşı söyledim. Varsa bir şikayeti kuruldan ayrıca yöneticilerden randevu isteyip görüşmesini söyledim. Benim rica etmemi söylediler ancak ben kendim aramayacağımı da bildirdim.

Mine Tozlu Sineren ayrıca yeni diğer iftira atanlara karşı da yarın suç duyurularında bulunacağım.’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.