“Pavyonda 4 Erkeği Birbirine Düşüren ‘Afet’ Erkek Çıktı” İddiasına Emniyet’ten Açıklama Geldi

Bir sosyal medya paylaşımı, kısa zamanda geniş kitlelerce görüntülenerek gündem oluşturdu. Eskişehir’deki bir pavyonda, ‘Afet’ adlı bir kadın nedeniyle dört erkeğin silahlı çatışmaya girdiği ve bu çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi …

“Pavyonda 4 Erkeği Birbirine Düşüren ‘Afet’ Erkek Çıktı” İddiasına Emniyet’ten Açıklama Geldi

Bir sosyal medya paylaşımı, kısa zamanda geniş kitlelerce görüntülenerek gündem oluşturdu. Eskişehir’deki bir pavyonda, ‘Afet’ adlı bir kadın nedeniyle dört erkeğin silahlı çatışmaya girdiği ve bu çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Ayrıca, ‘Afet’ adlı kadının aslında erkek olduğu ifade edildi. Emniyet yetkilileri, bu iddialar hakkında hızlıca bir açıklama yaptı.

İşte detaylar…

Sosyal medyada ‘parlayan’ gönderilerden birine bu kez Emniyet’ten açıklama geldi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nce, bir eğlence mekanında kendisini ‘Afet’ olarak tanıtan kadın için 4 erkeğin silahlı çatışmaya girdiği ve 1 kişinin öldüğüne dair sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Bir sosyal medya kullanıcısı, bir eğlence mekanında kendisini ‘Afet’ olarak tanıtan kadın için 4 erkeğin silahlı çatışmaya girdiğini, olayda 1 kişinin de öldüğüne dair paylaşımda bulundu.

Kadın zannedilen kişinin erkek olduğu belirtilen paylaşımda, “Eskişehir’de bir pavyonda 4 kişi, Afet isimli kadın için birbirine girdi. Silahlı çatışma çıktı ve aralarından 1 kişi öldü. Uğruna katil oldukları Afet’in ise Ali Ergüven isimli bir erkek olduğu ortaya çıktı. Kadın taklidi yapıyormuş. Başka ülkede yaşayamam” denildi.

Paylaşım kısa sürede 500 bin görüntülemenin üzerine çıkarken, polis ekiplerince, bahsedilen olayla ilgili inceleme yapıldı. Paylaşımdaki olayın asılsız olduğu tespit edilirken, sosyal medyada paylaşım yapan ilk kişinin kimliğinin tespit edilmesi için inceleme başlatıldı.

Konuya ilişkin Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sosyal mecralarda yayılan paylaşıma göre Eskişehir’de bir eğlence yerinde 4 kişinin birbirine girdiği ve çıkan silahlı çatışma sonucu 1 kişinin öldüğü şeklinde yapılan paylaşımın asılsız anlaşılmış olup, paylaşımı yapan şahsın kimlik tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.