Parapsikoloji Nedir? Astral Seyahat Gerçek mi? Nasıl Yapılır?

Parapsikoloji Nedir? Astral Seyahat Gerçek mi? Nasıl Yapılır?

İnsanın sıra dışı yeteneklerini ve ruhsal açıdan özelliklerini araştıran alana parapsikoloji denir. Yani parapsikoloji  görme, duyma, tatma ve dokunma gibi duyguların dışında doğaüstü olayları inceleyen  bir alandır.  5 duyu organ ile algılanamayan pek çok doğadaki olayın, bazı özel yetenekleri olduğuna inanan insanların anlaması üzerinden ele alınır. Günümüzde üstelik artık bir bilim dalı olarak ele alınmakta ve üzerinde ciddi araştırmalar gerçekleştirilmektedir.

Parapsikolojinin içerisinden bir alana değinecek olursak oda astral seyahat olmalıdır. Astral seyahat hepimizin duyduğu belki denediği belki inanmadığı belki de denemeye korktuğu bir olaydır. Ben inanan ama denemeye korkan taraftayım. Peki nedir bu astral seyahat, Gerçek midir? Gerçek ise nasıl olur? Herkes yapabilir mi? bu sorularının cevaplarını birlikte görelim.

Astral Seyahat Gerçek mi? Nasıl Yapılır?

Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir. Ruhsal bir seyahat olan astral seyahat, bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısaca varlığın vücuttan ayrılarak dolaşması durumu olarak tanımlanan astral seyahat, ülkeler arası hatta gezegenler arası yolculuk yapıldığına inanılır.  Geceleri astral projeksiyon yapmak yerine, uyumadan hemen önce, kendinizi hala uykulu hissettiğiniz sabahın erken saatlerinde yapmanız daha faydalı olacaktır. Astral projeksiyon derin bir rahatlama hali gerektirir, bu yüzden tamamen rahat olduğunuz evinizin bir bölümünde yapılmalıdır. Seçtiğiniz odada kendinizi arkanıza yerleştirin. Gözlerinizi kapatın ve rahatsız edici düşüncelerden kurtulmaya çalışın.

Gözlerinizi kapalı tutarak, aklınızın el, ayak ya da tek bir ayak parmağı gibi vücudunuzun bir bölümüne dolaşmasına izin verin. Gözlerinizi kapalı bile olsa mükemmel şekilde görselleştirene kadar vücut kısmına odaklanın. Tüm diğer düşünceler kaybolana kadar odaklanmaya devam edin. Zihninizi vücut kısmınızı esnetmek için kullanın, fakat fiziksel olarak hareket ettirmeyin. Parmaklarınızın kıvrılıp kıvrıldığını ya da parmaklarınızı fiziksel olarak hareket ediyormuş gibi görününceye kadar sıkmayın.

Odağınızı vücudunuzun geri kalanına genişletin. Bacaklarınızı, kollarınızı ve başınızı sadece aklınızı kullanarak hareket ettirin. Tüm vücudunuzu sadece zihninizde hareket ettirene kadar odağınızı sabit tutun. Bir titreşim durumuna girin. Birçok kişi, ruh bedeni terk etmeye hazırlanırken, farklı frekanslarda dalgalar halinde gelen duygu titreşimlerini rapor eder. Titreşimlerden korkmayın, çünkü korkunun varlığı meditatif durumunuzu bırakmanıza neden olabilir; bunun yerine, ruhunuz bedeninizden ayrılmaya hazırlanırken titreşimlere yenik düşer.

Ruhunuzu bedeninizden hareket ettirmek için aklınızı kullanın. Vücudunu ayağa kalkmak için zihninde oynat. Etrafına bak. Yatağınızdan kalkın ve odanın içinde yürüyün, sonra arkanı dönün ve yatağınıza vücudunuza bakın. Vücudunuza odanın her köşesinden bakıyormuş gibi hissediyorsanız ve bilinçli kendinizin artık bedeninizden ayrı olduğunu hissediyorsanız  BAŞARDINIZ !

YAZAR BİLGİSİ
Eda Coşkun
Bir psikoloji öğrencisi olarak , ikili ilişkiler , cinsellik, çocuklar , çocukluklar ve daha hayatın içindeki nice konu hakkın da öğrendiklerimi ve öğreneceklerimi sizinle paylaşmak için buradayım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al