Hemen Şimdi Düşünce Gücü İle İyileşmek İçin Plasebo (Placebo)

Hemen Şimdi Düşünce Gücü İle İyileşmek İçin Plasebo (Placebo)

Mükemmel  bir tedavi yöntemi ile ruhsal hatta bedensel ve hatta genetiğimize kodlanmış hastalıklardan kurtulabiliriz. Yapılan bir çok araştırmada gerçekliği ispatlanmış düşünce gücü ile neler yapabileceğimizin sınırı yok.

Plasebo etkisi.. herhangi bir etkisi olmayan ilaç, boş kapsül gibi anlamları vardır.  Psikolojik olarak insanları memnun etme ve tedavi gördüğüne inandırarak telkin yöntemi ile iyileştirme metodudur. Örneğin hastanelerde hastalara serum olarak salin (tuzlu su) verildiğini görürüz.  Psikiyatristlerin genelde herhangi bir etkisi olmayan hatta boş kapsül ile hastalarını tedavi ettikleri biliniyor. Hamilelerin son aylarında stres heyecan ve korkuya bağlı olarak sancıları olur ancak bu sancı NST cihazında görünmez.

Ve rahatlatmak için salin serumu verilir. Hamile kadın şimdi daha iyiyim der. Oysa ki serumda ağrı kesici yoktur. Buda bir çeşit plasebo etkisi. Plasebo adına yazılmış bir kitapta mevcut. Dr. Joe Dispenza hem doktor hem yazar olarak kendini kanıtlamış başarılı bir araştırmacıdır. Ve plasebo sensin’ kitabını yazmış bu kitabı yazma sebebi de kendi yaşadı bir olay. 1986 yılında bir yarışmada bisikletine araba çarparak büyük bir kaza geçirir ve omurgalarında belinde ciddi kırıklar olur. Doktorların ortak kararı ameliyat olmazsa  yürüyemeyeceği yönünde olduğu halde Dispenza ameliyat olmayı kabul etmez.

Kazanın hemen ardından kendini dünyadan soyutlayıp günde 2 saat meditasyon yaparak yaklaşık 8 hafta sonra yürümeye de başlar eski haline de döner. Meditasyon bilindiği gibi insanın tek başına rahat bir ortamda tamamen düşünce gücü odaklanarak bir çeşit niyet,dilek gibi rahatlama halidir. Dispenza kendi bedenine iyileşeceğine tekrar yürüyeceğine dair telkinler vererek tüm hücrelerini bu yönde harekete geçirmiştir kitabında zaten detaylı anlatımı var.

Doğuştan gelen genetiğimize kodlanmış olan her türlü hastalıkta dahi işe yarıyor kendi hayatımda da bir çok kez deneyimlediğim düşünce gücü ile şifalanmaya inanıyorum. Düşünce gücü ile ruhumuza bedenimize istediğimiz yönde telkinler vererek kendi plasebomuz kendimiz olabiliriz..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.