Oynaması Ücretsiz ve Online En İyi PC Oyunları

Oynaması Ücretsiz ve Online En İyi PC Oyunları

Karantinanın hepimiz için son derece sıkıcı geçtiği bir gerçek. Evde olduğumuz bu dönemlerde çoğumuz vakit geçirebileceğimiz aktiviteler üzerine yoğunlaşmış durumdayız. Oyun severlerin bu dönemdeki tercihi kuşkusuz ki oyun oynamak. Bu yazımızda sizler için karantina döneminde mutlaka denemeniz gereken 5 adet ücretsiz bilgisayar oyununu derledik.

Oyunları seçerken herkesin oynayabileceği, mümkün olduğunca düşük sistem gereksinimi olan, oynayan oyuncular tarafından olumlu yorumlar almış ve eğlenebileceğiniz oyunlar olmasına özen gösterdik.

1. Counter-Strike: Global Offensive

Birinci şahıs nişancı türündeki dünyanın en iyi oyun serilerden birisi olan Counter Strike, yıllar boyunca oyuncuların beğenisini kazanan oyunlar ortaya koymuştur. Serinin son çıkan oyunu Counter Strike: Global Offensive, serinin diğer oyunları ile aynı oyun prensibine sahiptir. Oyun, teröristler ile anti teröristlerin arasındaki mücadeleyi konu almaktadır.

Görev odaklı oyunda haritaların kendilerine ait görevlerini yaparak veya karşı takımı komple yok ederek oyunu kazanırsınız. Konuyu rekabetçi mod için yıkım haritalarından biri olan Dust2 için ele alalım. Terörist takımı bombayı kurup başarılı bir şekilde patlatırsa veya anti terörist takımını komple yok ederse raundu kazanır.

Anti terörist takımı ise teröristler bombayı kurabildiyse kurulu bombayı imha ederek, teröristler süre bitene kadar bombayı kuramadıysa veya komple terörist takımını yok ederek raundu kazanır. En çok raund kazanan takım, oyunu kazanır. Counter Strike: Global Offensive sürekli yeni modların ve aktivitelerin eklendiği güncel bir oyun. Counter Strike: Global Offensive’de eski Counter Strike oyunlarından farklı olarak birçok yeni oyun modu mevcuttur.

Kendi takımınızı oluşturarak arkadaşlarınızla bir takım halinde mücadele edebilirsiniz veya tek başınıza girip sistemin sizi rastgele atacağı bir takımda oyun oynayabilirsiniz. Türkçe dil desteği sayesinde Türk oyun sevenleri mutlu eden Counter Strike: Global Offensive, ülkemizde de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Steam’e ücretsiz kayıt olarak, Steam platformu üzerinden Counter Strike: Global Offensive oyununa ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

2. League of Legends

Moba (Multiplayer Online Battle Arena) yani çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası türü oyunlarına en iyi örneklerden birisi olan League of Legends, oyun sektörüne çok başarılı bir giriş yaptı ve kısa bir zamanda dünya genelinde çok büyük oyuncu kitlesine ulaştı. Herkesin bir kahraman seçerek oyuna giriş yaptığı League of Legends oyununda çok fazla sayıda kahraman bulunuyor.

5 vs 5 şeklinde oynanan oyunda amacımız karşı takımın enerji kaynağı olan ana üssünü yok etmek, tabi bunu yaparken aynı zamanda karşı takımın kahramanlarıyla da mücadele ediyoruz. Türkçe dil desteği bulunan League of Legends, ülkemizde de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir.

3. DOTA 2

Moba türündeki oyunlarının en iyi örneklerinden birisi olan DOTA 2, Steam platformunda ve dünya genelinde en popüler oyunlardan birisidir. Hero seçerek oyuna giriş yaptığımız, 2 takım halinde 5 vs 5 şeklinde oynanan DOTA 2 oyununda da amacımız karşı tarafın ana üssü olan kadim binayı yıkmaktır. Türkçe dil desteği olması, DOTA 2 oyununun bizler için cazibesini arttıran bir unsur olmuştur. DOTA2 oyununu Steam’den ücretsiz oynayabilirsiniz.

4. Zula Online

Mutlaka oynamanız gereken ücretsiz oyunlar listesi oluştururken Türk yapımı olan Zula Online oyunundan bahsetmemek olmazdı. Zula Online, ilk ve tek Türk yapımı MMOFPS oyundur. Tabi haliyle Türkçe dil desteği mevcuttur. Oyunda birçok harita mevcuttur, bu haritalardan bazıları Çanakkale, Kız Kulesi, Nemrut, Safranbolu gibi ülkemize ait yerlerdir.

Ayrıca oyunda birçok farklı oyun modu da mevcuttur. Counter Strike’a benzer bir Türk yapımı oyun denemek isterseniz Zula Online iyi bir tercih olabilir. Steam platformuna tekrardan eklenen Zula Online oyununu Steam üzerinden de oynayabilirsiniz.

5. Warframe

Warframe, aksiyon türünde uzay temalı bir co-op oyundur. Öncelikle şunu belirtelim ki Warframe çok iyi grafiklere sahip bir oyun, hem ücretsiz hem de bu kadar iyi grafiklere sahip oyun bulmak zor. Oyunda Warframe denen uzaylı tarzda savaş zırhlarıyla uzayda savaş veriyoruz. Oyunda birçok farklı karakter, her karakterin farklı özellikleri ve silahları bulunuyor.

Uzayda geçmesi ise oyunun farklı bir havaya sahip olmasını sağlamış. Kullanıcılar tarafından çok olumlu yorumlar alan Warframe oyununu, Steam üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri ve Detaylar:

Yukarıda listemize dahil ettiğimiz oyunların hepsini (League of Legends hariç) Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilir ve oynayabilirsiniz. Sistem gereksinimleri ise hepsi için detay belirtmedik çünkü asgari sistem gereksinimleri alt düzeyde diyebiliriz. Eğer yukarıdaki oyunlar bilgisayarınızda donarak veya kasarak çalışıyorsa oyun ayarlarını minimuma indirerek oynayabilirsiniz.

Diğer oyun makalelerimizi görmek için web sitemizin Oyunlar kategorisine göz atabilirsiniz. Diğer konularda yardım ve destek almak için ise web sitemizin İletişim kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.