Okulda Düştü İddiası: 8 Yaşındaki Çocuk Beyin Kanaması Geçirdi, Kafatasında 8 Kırık Var

Ankara’daki bir okulda öğrenim gören 8 yaşındaki Mira Şahin’in düşme sonucu beyin kanaması geçirdiği iddia edildi. Şahin’in kafatasında 8 kırık olduğu öğrenilirken, yoğun bakımda tedaviye alındı. Mira Şahin’in ailesi, olaydan okulu sorumlu tutarken …

Okulda Düştü İddiası: 8 Yaşındaki Çocuk Beyin Kanaması Geçirdi, Kafatasında 8 Kırık Var

Ankara’daki bir okulda öğrenim gören 8 yaşındaki Mira Şahin’in düşme sonucu beyin kanaması geçirdiği iddia edildi. Şahin’in kafatasında 8 kırık olduğu öğrenilirken, yoğun bakımda tedaviye alındı.

Mira Şahin’in ailesi, olaydan okulu sorumlu tutarken, bakanlık ise harekete geçti.

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki Halit Fahri Ozansoy İlkokulu’nda dün, 3’üncü sınıf öğrencisi Mira Şahin, iddiaya göre, okulda düşerek beyin kanaması geçirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Etlik Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Mira’nın kafatasında 8 kırık tespit edildi.

Yaklaşık 10 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Mira’nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Mira Şahin’in ailesi ise kızlarının beyin kanaması geçirmesinden okulu sorumlu tutup, şikayetçi oldu. Polis, olaya ilişkin inceleme başlattı.

Mira Şahin’in 51 yaşındaki anneannesi Miyase Karakaş, “Dün okuldan aradılar, ‘Çocuğunuz düştü, buraya gelin alın’ dediler. Gittiğimizde çocuğu öğretmenler masasının üzerine yatırmışlardı. Çocuk kusmuş, altına kaçırmış, bilinci kayıp. Öğretmenler başında, ‘Ambulansı çağıralım mı?’ diyorlar. Olayın üzerinden 3 saat geçmiş daha ambulans çağırmamışlar. Biz çağırdık ambulansı. Çocuğumuzu darp mı ettiler, bir yerden mi düştü; bize açıklama yapmadılar. Sonra aldık, hemen hastaneye getirdik. 5 dakika daha geç kalsaydık; çocuk ölecekmiş. Öğretmenlerin dediği, başını tahtaya vurmuş. Tahtaya vurmakla olacak bir şey değil. Bu resmen bir cinayet. Kafasını duvara mı vurdular, öğretmen mi darp mı etti; bilmiyoruz” dedi.

Mira’nın sınıf arkadaşlarından pedagog eşliğinde ifade alınacağını söyleyen Karakaş, “Başhekim, torunumun 3 ay yoğun bakımda kalacağını söylüyor. Her şekilde hakkımızı savunacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız” diye konuştu. Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri, okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Mira Şahin’in sınıf öğretmeni B.Ö. olayla ilgili ifade verirken, öğrencilere de pedagog eşliğinde olayın sorulacağı öğrenildi.

Okul yönetimi ve sınıf öğretmeni B.Ö., konunun polis tarafından soruşturulduğunu belirterek ailenin iddialarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayacaklarını söyledi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ankara Valiliği, adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtilerek “Keçiören ilçesi Halit Fahri Ozansoy İlkokulu öğrencisi Mira Şahin 22 Şubat Perşembe günü teneffüs saatinde sınıf içerisinde başını sıraya çarpması sonucu yaralanmış ve okul idarecileri tarafından ilk müdahale sonrasında Etlik Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavisine başlanmıştır. Olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılarak birlikte sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Şahin ailesinin açıklaması şöyle:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.