İstanbul’da özel hastanedeki kötü muameleyle ilgili 4 tutuklama

İçerenköy Bayındır Hastanesinde yoğun bakımda yatan yaşlı bir kadının yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulduğu ayrıca hastaya …

İstanbul’da özel hastanedeki kötü muameleyle ilgili 4 tutuklama

İçerenköy Bayındır Hastanesinde yoğun bakımda yatan yaşlı bir kadının yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulduğu ayrıca hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunulduğunu gösteren videonun sosyal basın ayrıca bazı haber sitelerinde gündeme gelmesinin ardından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma özelinde olayla ilgili 7’si İstanbul, biri Samsun ayrıca diğeri de Bursa’da olmak üzere 9 şüpheli gözaltına alındı.

Savcılık tarafınca ifadeleri alınan şüphelilerden yaşlı hastanın üzerine para koyan Ali E’nin de aralarında bulunduğu 4’ü, “beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiye eziyet” suçundan tutuklanma talebiyle, 3’ü ise haklarında adli kontrol hükümleri uygulanması istemiyle hakimliğe gönderildi. 2 şüpheli, savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Ali E’nin de aralarında yer aldığı 4 şüphelinin tutuklanmasına, diğer 3 zanlının ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen yaşlı kadının olaydan 4-5 ay sonra hayatını kaybettiği, bir üvey oğlu olduğu öğrenildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.