Öfkelenince Neden Bağırırız?

Öfkelenince Neden Bağırırız?

Pekala arkadaşlar size soruyorum öfkelendiğimiz zaman neden birbirimize bağırırız bunun cevabını verebilecek olan var mı? Birileri çıkıp şuan diyor ki sükunetimizi kaybederiz. Peki sizlere soruyorum bağırmakta olduğumuz kişiye daha alçak bir ses tonu ile anlatabilecek iken niye bağırırız ? Buna cevap veremiyorsunuz değil mi tam da tahmin ettiğim gibi ben sizlere anlatayım o halde ;

Arkadaşlar iki insan birbirine sinirlendiği (öfkelendiği) zaman kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Öfkeleri ne kadar artarsa kalpleri arasında ki mesafe o kadar artar ve o mesafeyi kapatabilmek içi avazları çıktığı kadar bağırırlar.

Peki iki insan birbirini sevdiğinde ne olur ? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü sevenlerin kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur yada yok denecek kadar azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur ? Artık konuşmaya ihtiyaç duymazlar sadece fısıldaşırlar. Bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları anlaşmalarını sağlar gözleri konuşur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyledir.

Evet arkadaşlar bu yüzden tartışma yaşadığınız zaman kalplerinizin arasına mesafenin girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözlerden ve ses tonundan uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsiniz ve bu size gelecek hayatınızı zehir edebilir. En iyi haliyle söylüyorum yaşayacağınız depresyon 1 ay sürer bir şeyi yapmadan önce 2 kere düşünün.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk