Netflix Açıkladı! Bir Zam Daha Yolda!

Dünyaca ünlü dizi-film-belgesel yayın platformu Netlix, yayınladığı kazanç raporunda iki planında fiyat artışı yaptığını duyurdu. Yakın zamanda ‘temel’ ve ‘premium’ planlarının fiyatını da artracağını açıkladı. Netflix, yayınladığı kazanç raporunda …

Netflix Açıkladı! Bir Zam Daha Yolda!

Dünyaca ünlü dizi-film-belgesel yayın platformu Netlix, yayınladığı kazanç raporunda iki planında fiyat artışı yaptığını duyurdu. Yakın zamanda ‘temel’ ve ‘premium’ planlarının fiyatını da artracağını açıkladı.

Netflix, yayınladığı kazanç raporunda, “Platformumuzda ücretli üyelik sayısı yıllık yüzde 10’luk önemli bir artışla 247,15 milyona ulaştı. Ücretli net abone kazanımımız 3. çeyrekte 8,76 milyon oldu ve geçen yılın en büyük artışını gördü” ifadelerine yer verdi.

Yayınladığı raporun sonunda ücretlerine tekrar zam yapacağını açıklayan Netflix, Amerika için olan rakamları açıkladı. Temel plan 10 dolardan 12 dolara, Premium planı ise 20 dolardan 23 dolara yükseltildi.

Netflix, reklam destekli Standart plan fiyatlarının ise sırasıyla 7 dolar ve 15,49 dolar olarak aynı kalacağını açıkladı.

Netflix’in geçtiğimiz ay fiyatlarında artışta bulunması Türkiye’de gündem olmuştu. Bir ay önceki zamda en düşük üyelik 99,99 lira olmuştu.

Netflix’in zamlanan fiyatlarının Türkiye’ye ne zaman yansıyacağı henüz bilinmiyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.