Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 10 Psikolojik Film Önerileri 2022

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 10 Psikolojik Film Önerileri 2022

Bir korku filminde korkunç sahneleri atlatmak gerçekten zordur, psikoloji filmlerinde ise durum bambaşka. Psikoloji filmlerinde daha çok sahneyi atlatmak yerine tekrar tekrar tekrar izlemeniz gerekmektedir. Yani amaç budur, eğer bir psikoloji filmi izlerken sahneyi tekrar izlemeniz gerektiğini düşünüyorsanız o film iyidir demektir.

Bizde bu mantıkla yola çıkara sizlere mutlaka izlemeniz gereken en iyi psikolojik film önerileri 2022 listesi derledik. Listemizdeki psikoloji film önerileri ile keyifli vakit geçirmenizi diliyorum. İsterseniz lafı daha fazla dallandırıp budaklandırmadan psikolojiye hitap eden en iyi film önerileri 2022 listemize hızlı bir şekilde geçelim.

Psikolojiye Hitap Eden En İyi Filmler 2022

Psikolojiye hitap eden filmler listemizi IMDB puanları ve internet üzerindeki yorumlardan yola çıkarak hazır, aşağıdaki filmler kesinlikle tekrar tekrar izleyeceğiniz filmler arasına girecektir. Ancak yine de zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek sizleri psikoloji filmleri listemizle baş başa bırakıyorum. Keyifli seyirler…

1. Se7en (Yedi) – 1995

Psikolojiyle ilgili filmler deyince en çok beğenilenlerden biri ve 8.6 imdb puanı ile başı çeken Seven adlı film vardır. Başrollerinde Brad Pitt ve Morgan Freeman gibi büyük isimlerin olması da filmin popülerliğine etkisi vardır. Filmde seri katilin peşine düşen iki adamı anlatır.

2. Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt) – 2000

8.3 imdb puanı ile listeye 2.sırada Bir Rüya İçin Ağıt adlı film girmektedir. Filmde uyuşturucu bağımlısı bir genç ve bir televizyon yarışmasına takıntılı annenin hayatları anlatılmaktadır.

3. Jagten (Onur Savaşı) – 2012

8.3 imdb puanı ile Onur Savaşı filminde Lucas adlı bir adamın karısından boşandıktan sonra yaşadığı hayat mücadelesi anlatılmaktadır.

4. A Beautiful Mind (Akıl Oyunları) – 2001

Eski bir yapım olmasına rağmen popülerliğini hala koruyan 8.2 imdb puanı ile Akıl Oyunları vardır. Bu film aslında İnsan psikolojisi filmleri arasında zirvede sayılabilecek bir filmdir. Filmin konusu Matematik kuramları üzerinde çalışan bir adamın zamanla bozulan psikolojisi üstüne kuruludur. Filmde bir insanın nasıl dâhilikten delirme derecesine geldiğine şahit oluruz.

5. Stalker (İz Sürücü) – 1979

En iyi psikolojik filmler arasında gösterilen eski bir yapım olan 8.1 imdb puanı ile İz Sürücü filmi vardır. Filmde 3 adamın yasaklı bir bölgeye girdikten sonra orada yaşadığı olayları anlatılır.

6. Shutter Island (Zindan Adası) – 2010

Leonardo Di Caprionun başrolünde olduğu 8.1 imdb puanı almış Zindan Adası vardır. Bir akıl hastasının zindan adasında kaybolmasıyla yaşanan esrarengiz olaylar anlatılır.

7. Mulholland Dr. (Mulholland Çıkmazı) – 2001

Birçok ödül alan 8.0 imdb puanı ile Mulholland Çıkmazı da önerilebilecek psikolojik filmler arasındadır. Betty Elms adlı kızın Mulholland Çıkmazında yaşadığı kaza sonrası bilinciyle ilgili yaşadığı karmaşa anlatılmaktadır.

8. Black Swan (Siyah Kuğu) – 2010

LV1F9083.CR2

Başrolünde Natalie Portman’ın olduğu büyük ses getiren Siyah Kuğu 8.0 imdb puanı almıştır. Filmde yetenekli bir balerinin danstaki hırsı ve tutkusu konu edilir.

9. The Girl on the Train (Trendeki Kız) -2016

Rachel Watson (Emily Blunt) her gün işe giderken penceresinden mükemmel bir çiftin görüntüsünü alıyor. Sonra birden bire kadın kaybolur ve Rachel, kendisini saniyede daha da karmaşıklaşan bir kayıp şahıs soruşturmasının merkezinde bulur.

10. Saw (Testere) – 2004

Listenin son filmi en iyi psikolojik film dalında ödül alan 7.6 imdb puanı ile Testere’dir. Bir seri katilin kurbanlarına hayatın değerini anlamaları için yaptığı ölümcül oyunları konu edinir. Bu film aynı zamanda Beyin yakan psikolojik filmler arasında da gösterilir.

Psikoloji filmleri listemizin sonuna geldik, umarım 2022 yılında mutlaka izlemeniz gereken en iyi psikolojik filmler içeriğimizi beğenmişsinizdir. Daha fazla bu tarz film önerileri listesi için yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilir ve Netflix gibi bir çok platformda veya web’de izleyebileceğiniz yeni filmler keşfedebilirsiniz.

ETİKETLER: Film Önerileri
YAZAR BİLGİSİ
Hakan Eroğlu
Yaşantım 101 ama elimin peri yok.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com