Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Mine Tozlu Sineren’den ‘Rüşvet Ağı’ Açıklaması: ‘Erdoğan’ın Haberi Olmadığını Düşünüyorum’

Sedat Peker’in ‘Rüşvet ağı’ iddiaları ardından yaptığı açıklamalarla gündem olan Mine Tozlu Sineren, yeni açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı …

Mine Tozlu Sineren’den ‘Rüşvet Ağı’ Açıklaması: ‘Erdoğan’ın Haberi Olmadığını Düşünüyorum’

Sedat Peker’in ‘Rüşvet ağı’ iddiaları ardından yaptığı açıklamalarla gündem olan Mine Tozlu Sineren, yeni açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca’nın istifasını beklediğini dile getiren Sineren, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu rüşvet ağından haberi olmadığını düşünüyorum’ dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘rüşvet ağı’ iddialarının ardından yaptığı açıklamalarda yaşananları doğrulayan iş insanı Mine Tozlu Sineren yeni açıklamalarda bulundu.

Peker’in rüşvet iddialarının ortasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca ağabeyi olan SPK eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren yer almıştı. Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kendisine bir sorun sebebiyle başvuran Sineren’i, AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini öne süren Peker, burada danışmanlık adı altında 12 milyon TL rüşvet istediğini iddia etmişti.

Zehra Taşkesenlioğlu, Twitter hesabından Mine Tozlu Sineren’in açıklamalarıyla ilgili dün akşam açıklama yapmış ayrıca Sineren ile görüştüğünü kabul etmişti. Erzurum’da bulunduğu esnada Sineren’in kendisiyle görüşmek istediğini söyleyen Taşkesenlioğlu “İlk kez karşılaştığım Sineren’i dinledikten sonra talebinin şahsımla alakalı olmadığını, muhatabı olan Sermeye Piyasası Kurulu ile görüşmesi gerektiğini ayrıca konuya müdahil olamayacağımı belirttim” demişti.

Sineren ise Taşkesenlioğlu’nun bu açıklamasının ardından yeni açıklamalarda bulundu.

‘SPK ile ilgili bir konuyu görüşmek için Erzuruma çağırılıyorum’

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre Sineren, şunları anlattı:

“Önemli olan benimle görüştüğünün doğru olduğu. SPK ile ilgili bir konuyu görüşmek için Erzurum’a çağrılıyorum. Oraya gidiyorum, kendisiyle görüşüyorum. ‘Ben abime ileteceğim’ diyor. Önemli olan neden Erzurum’da görüşüyorum ben? Beni neden oraya çağırıyorlar? SPK ile ilgili, sadece bunu söylemek için beni oraya mı çağırdılar, bu mantıklı geliyor mu? Bir danışman görüşme öncesi konu ne diye sorar. Görüşmenin nedenini duyuyor ayrıca Erzurum’a çağırıyorsunuz. Söyledikleri doğru değil. Benim ne işim var Erzurum’da. Ben orada Ali Fuat Bey’le görüşeceğimi zannettim. Devamında bana Ali Fuat bey diyor ki; keşke aracılarla gelmeseydin. Açıklamada da ‘Mine aracılarla geldi’ diyor. Aracılar dediği kendi kız kardeşi. Dar alanda kısa paslaşma gibi.

Çok kez SPK eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’ndan randevu istedim. Beni ısrarla rüşvet ağına yönlendirdiler. Zehra Hanım’ın kocası (gözaltına alınan THK eski Rektörü Prof. Ünsal Ban) bana ulaştı ayrıca her şeyi anlattı. Bu zamana kadar zaten SPK ile davalığım. Suç duyurusundan önce davalığım. Ünsal Bey geliyor bana, ‘Ali Fuat sana çok zarar verdi’ diyor, neler yaptığını anlatıyor. Tek suçum, yani işimin olmamasının nedeni Zehra Taşkesenlioğlu üzerinden ulaşmaya çalışmamış. Ali Fuat Bey 1,5 senedir görüşmüyorum, ben kardeşimle görüşmüyorum diyor. Ama şirketimize cezaları verirken 2 sene öncesiydi, görüşüyordunuz. O dönemde Zehra Hanım kocasıyla beraber hareket ediyor, kardeşine karşı. Ama şimdi de Ünsal Ban suçlanıyor.

‘Erdoğan’ın haberi olmadığını düşünüyorum’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmak için Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Kurulu ile irtibata geçmeye çalıştım. Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu bu aşamada devreye girdi. Cumhurbaşkanı’na ulaşmaktı amacım. Ona bunları anlatacaktım. 150 milyon euro kaynak getirmek istiyordum, önü kesiliyor dedim. Korkmaz Karaca, Serkan Taranoğlu neden istifa etti? Korkmaz ile görüşmemiştim ama ortada olduğunu biliyorum. Serkan Taranoğlu ile yüz yüze görüştüm. ‘Cumhurbaşkanı ile görüştürün beni’ dedim. Ama sonra milyon liralık kaynak getireceksin bu parayı niye veremiyorsun diye para istedi. Vermeyince de diyalog kesildi. Sistem böyle işliyor.

400 tane borsa patronu var ayrıca herkes olaydan haberdar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu rüşvet ağından haberi olmadığını düşünüyorum. Korkmaz Karaca’nın arkasının geleceğini bildiği için çoktan istifa etmesi gerekiyordu, bu yüzden istifa etti. Bekliyordum bunu. Açıklamasını da gördüm. Sedat Peker söyledi istifa etmedi de millet sosyal medyadan iftira attığı için mi istifa etti? Ben onların sandıkları kadar akılsız değilim. Bu işin parçası olduğunu biliyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.