Manisa Soma’da Gece Saatlerinde 4,8 Büyüklüğünde Deprem

Manisa Soma’da meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem gece saatlerinde şehri sarsarken, vatandaşlar endişe içinde bekleyişini sürdürüyor. Depremin etkileri ve son dakika gelişmeleri burada.

Manisa Soma’da Gece Saatlerinde 4,8 Büyüklüğünde Deprem

Manisa Soma’da Gece Saatlerinde 4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Manisa’nın Soma ilçesinde gece saatlerinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi.

AFAD: Deprem Soma’da, 4.8 Büyüklüğünde

AFAD: Deprem Soma'da, 4.8 Büyüklüğünde

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı‘nın verilerine göre, saat 01.36’da merkez üssü Manisa’nın Soma ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 10.24 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Manisa kent merkezi ve ilçelerinin yanı sıra başta İzmir olmak üzere çevre illerden de hissedildi.

Vali Ünlü: Olumsuz Durum Bildirilmedi

Vali Ünlü: Olumsuz Durum Bildirilmedi

Manisa Valisi Enver Ünlü, merkez üssü Soma olan 4,8 büyüklüğündeki depremle ilgili herhangi bir olumsuz durumun bildirilmediğini açıkladı.

Prof. Dr. Naci Görür’den Açıklama

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada depremi değerlendiren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Büyükışıklar – Soma / Manisa arasında 5.0 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Soma – Kırkağaç Fay Zonu’nun kuzeyinde, Büyükışıklar-Savaştepe arasında. Muhtemelen bu yörede yer alan ve Büyükışıklar’a doğru uzanan KD-GB uzanımlı kısa fayların devamında. Hasarlı binalardan uzak durunuz.”

Kandilli Rasathanesi: Deprem Büyüklüğü 5 Olarak Ölçüldü

Kandilli Rasathanesi: Deprem Büyüklüğü 5 Olarak Ölçüldü

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.