Mahsun Kırmızgül’den Deprem İçin Duygusal Çıkış

Mahsun Kırmızgül’den Deprem İçin Duygusal Çıkış

Ünlü türkücü ve yönetmen Mahsun Kırmızgül, depremle ilgili olarak duygusal ifadeler kullandı. 10 ili etkileyen yıkıcı depremin ardından Kırmızıgül “O çadırlara siz girmeden ben eve dönmeyeceğim” diyerek çadırların yakın zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

Afet Bölgesinde

Merkezi Kahramanmaraş olan yıkıcı büyüklükteki depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Binlerce kişinin vefat etmesine ve yaralanmasına yol açan deprem aynı zamanda evlerinin yıkılmasından dolayı pek çok kişiyi de sokakta bıraktı. Özellikle havaların soğuk olmasından dolayı evsiz kalan depremzedeler için çadır ihtiyacı had safhada.

Mahsun Kırmızıgül de Ahbap derneği ile yardım çalışmalarına katılmış ve afet bölgesine gitmişti. Durumu ünlü isim şu ifadelerle anlattı: “Depremin 2’nci gününde Adıyaman’a geldik. Merkezde, ilçelerde, köylerde halka tek tek çadır, battaniye, tulum dağıttık. Dağıtmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz özel çocuklar, yaşlılar, hamile veya bebekli kadınlar. Çadırımız bitti. Sözüm söz… O çadırlara siz girmeden ben eve dönmeyeceğim”

Ayrıca Kırmızıgül: “Ölen eşinin ve oğlunun yanı başında duran acılı babaya teselli etmek için sarıldım. Babanın gözlerinde yaş kalmamış… Bana bakıp ‘Benim babam, burası ‘Adıyaman’ değil, buranın adı artık ‘Acıyaman’ dedi ve sustu, konuşmadı bir daha” ifadelerini de sosyal medya hesabından paylaştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.