Lisans ve Lisansüstü Öğrencileri Dikkat! YÖK’ün Burs Miktarları Artırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), doktora, lisans ve üstün başarı sınıflarında eğitim gören öğrencilere sağlanan burs miktarlarında artışa gitti. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre; öncelikli alanlarda ve belirli …

Lisans ve Lisansüstü Öğrencileri Dikkat! YÖK’ün Burs Miktarları Artırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), doktora, lisans ve üstün başarı sınıflarında eğitim gören öğrencilere sağlanan burs miktarlarında artışa gitti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre; öncelikli alanlarda ve belirli programlarda lisans ve lisansüstü öğrencilerine sağlanan burslar, 2024 Nisan ayından itibaren geçerli olmak üzere üst sınırdan arttırıldı.

Doktora öğrencilerine yönelik YÖK Doktora Bursu, bir işte çalışmayan öğrenciler için 7 bin 500 TL’den 12 bin TL’ye, çalışanlar için ise 2 bin 500 TL’den 4 bin TL’ye yükseltildi.

Devlet üniversitelerinde lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere verilen YÖK Lisans Destek Bursu ise ilk 3 sıraya yerleşenlere 1875 TL’den 3 bin TL’ye, Temel Bilimler Üstün Başarı sınıflarında eğitim gören lisans öğrencilerinin bursu ise 2 bin TL’den 3 bin TL’ye çıkarıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.