Köşe Taşı İçeriği (Corner Stone Content) Nedir? 10 Adımda Nasıl Kullanılır?

Köşe Taşı İçeriği (Corner Stone Content) Nedir? 10 Adımda Nasıl Kullanılır?

Muhtemelen, köşe taşı içeriği, içerik pazarlama stratejinizin en önemli parçasıdır. Köşe taşı içeriği, sitenizdeki, arama motorlarının görmesini ve dikkate almasını istediğiniz en iyi makaleler ve sayfalardan oluşur. Corner Stone Content’in tek anlamı da bu değil. Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, köşe taşı içeriği, okuyucuların bilgileri ve ilgili içeriği bulmasını kolaylaştıran sütunlar, kümeler veya merkezler oluşturarak sitenizi “düzleştirme” mekanizmasıdır.

10 Adımda Köşe Taşı İçeriği Nasıl Kullanılır?

Kose Tasi Icerigi

En önemli içeriklerinizi köşe taşı içeriği olarak belirlemenizin daha sayısız faydası bulunmakta. Ancak, köşe taşı içeriği hangi içerikler için kullanılır bilmeniz gerekmektedir. Bunun için kısaca hit çekmek istediğiniz kapsamlı kılavuzlar diyebiliriz. Köşe taşı içeriğinin diğer kullanım alanları için aşağıdaki 10 adımda köşe taşı içeriği nedir? yazımızı inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

1. Anahtar Kelime

Köşe taşı içeriği (corner stone content) nedir? Köşe taşı içeriği web sitesinin özünü oluşturur. Köşe taşı içeriği, bulunduğu sitedeki en iyi makaleleri oluşturan yazı ve sayfalardır. Köşe taşı içeriğindeki yazılar, siteyi arama motorlarında en üst seviyelere taşıma özelliğine sahiptir. Köşe taşı makale için anahtar kelime çok önemlidir. BU yüzden makaleye başlamadan önce anahtar kelimeyi düşünmeli ve karar vermelisiniz. Rekabet edilirliği yüksek olacak anahtar kelime seçimi önemlidir. Başlıkla uyumlu olmalıdır.

2. İçerik Yazısı

Köşe taşı içeriğinde mükemmel şekilde yazılan makaleler web sitesinin misyonunu yükseltecek nitelikteki yazılardır. Başlıkla uyumlu şekilde optimize edilen anahtar kelimeye uygun ve bu kelimelerin içinde yer alacağı bir içerik belirlemek gerekmektedir. İçerik için en iyi yazı seçilmelidir.

3. Yeniden Yazma

Köşe taşı makalelerini kapsamlı, bilgilendirici ve uzun şekilde hazırlamak için izlemeniz gereken adımlarından birisi de köşe taşı makalenizi yeniden yazabilir ve yeniden yazarken SEO uyumuna dikkat edebilirsiniz. Köşe taşı makaleleri genellikle uzun yazılardır. Bu yüzden okunabilirliği arttırmalısınız. Uzun yazının başına indeks ekleyebilirsiniz. Makaleyi düzenli olarak yeniden yazmalısınız. Mutlaka düzenli güncellemek gerekir.

4. Diğer Yazıların Optimizasyonu

Köşe taşı makaleniz ile makale içeriğiyle aynı konuda ele alınmış olan diğer yazılarınızı tekrar gözden geçirerek, anahtar kelimeye göre yeniden optimize edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Google eski ama güncellenen içerikleri her şeyden daha çok seviyor.

5. Bağlantısı Olan Yazılardan Köşe Taşına Link Verme

Köşe taşı makalenizin linkini diğer yazılarınızla ilişkilendirebilirsiniz. Bu ilişkilendirme iç SEO’ya ciddi etki edecektir. Rekabet yüksek bir anahtar kelimeye sahip içeriğinizi bu şekilde en verimli şekilde üst sıralara çıkabilmek için köşe taşı içeriğini kullanabilirsiniz.

6. Seo Uyumu

Köşe taşı içeriğinin SEO uyumu yapılması önemlidir. Bu durum sizi Google arama motorlarında en üst sıralara taşıyacaktır. Eğer SEO uyumlu değilse ve çok fazla içeriği köşe taşı içeriği olarak belirliyorsanız köşe taşı içeriğinin sizin için pek bir anlamı olmayacaktır.

7. Analiz

Köşe taşı makale yazıları web siteleri için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yazılar uzun ve bilgilendirici içeriklere sahiptir. Köşe taşı makaleleri için özel tekniklerle içerik analizi yapmalısınız. İçeriklerin okuyucunun dikkatini çekmesi ve mükemmel olmasını sağlamak için detaylı analiz gereklidir.

8. Metin Link Sayacı

Metin link sayacını kullanarak, ne kadar link olduğunu görmek için köşe yazılarına filtre ekleyebilirsiniz. Bunun nedeni sitenizdeki link dağılımını tespit ederek On Page SEO’da dahili linkleri tutarlı bir şekilde kullanmak. Linkler dahili diye aşırıya kaçmamak gerekiyor. Dolayısıyla dahli linkleri köşe taşı içeriklerinde dikkatli kullanmalısınız.

9. Link Yapısı

Köşe taşı içeriği için link yapısı web sitesi içinde sabit bir yerde olmalıdır. Ziyaretçilerin ana sayfadan bu linke tıklayarak kolayca makaleye ulaşması önemlidir. Eğer Corner Stone Content’i yayınladıktan sonra siteden ulaşımı zorlaşır veya ana sayfada görünmez ise Google’da en az sizin kadar umursamayacaktır.

10. Dahili Link Önerileri

Dahili link önerilerini kullanarak yazı içeriklerinin detaylı analizini sağlayabilirsiniz. Özellikle bu anlamda kırık bağlantıları ve 404 sayfaları kontrol etmek hayati önem taşıyor. Köşe taşı içeriği için dahili linkleri uyumlu kullanmalısınız. Bambaşka konulara yönlendirme yapmaktan kaçının.

Köşe taşı içeriği nedir? Köşe taşı içeriği nasıl kullanılır? gibi konulardan bahsettiğimiz içeriğimizin sona geldik. Eğer sizlerde web sitenizdeki veya blogunuzdaki içeriklerin önemini Google’a arz etmek istiyorsanız köşe taşı içeriğini (Corner Stone Content’i) kullanabilirsiniz. Daha fazla bu tarz internet içerikleri için ilgili kategorimize yandaki bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.