Kore’nin En İyilerini Sizler İçin Derledik! 15 Kore Yapımı Netflix Dizisi

22.02.2021
Kore’nin En İyilerini Sizler İçin Derledik! 15 Kore Yapımı Netflix Dizisi

Güney Kore denilince akıllara K-pop grupları ve ünlenmiş olan eski yeni fark etmeden dizileri ve filmleri geliyor. Geçmişe dönüp baktığımızda bile Kore Dizilerini veren belli başlı kanallarımızla Türkiye’de bile içimizi ısıtan tarihi ya da romantik komedi diziler bizlerin içlerini ısıtmasına yetmiş bulunmakta.

Kore kültürünü bizlere yansıtan, yer yer güldüren, yer yer de hıçkırarak ağlatan Kore dizi ve filmleri ise Netflix platformunda son yıllarda çok popüler durumda. Sadece Kore sevdalılarının değil aynı şekilde film ve dizi koliklerin de ara vermeden izleyebileceği, izlerken eğlenebileceği, korkabileceği, gerilebileceği ya da romantizm ile içinizi sıcacık yapacak dizileri derledim. Gelin bu dizileri beraber inceleyelim.

1. It’s Okay to Not Be Okay

Asosyal bir çocuk kitabı yazarı ile psikiyatri koğuşunda çalışan fedakar bir bakıcının yolları kesişince önlerinde duygusal iyileşmeye giden sıra dışı bir yol açılır. İzlerken içinizi sıcacık yapacak, yer yer gözyaşlarına hakim olamayacağınız yer yer de buruk gülümsemeler sunabileceğiniz bir dizi. Dizimiz toplamda 16 bölümden oluşmaktadır ve bir saatten uzun bölümlere sahiptir.

2. Şeytan Avcısı

Gündüzleri erişte dükkanında çalışıp geceleri iblis peşinde koşan Avcular, insanlarla beslenen hain iblisleri yakalamak için özel güçlerini kullanırlar. Amerika yapımı fantastik dizilerden sıkıldıysanız tam size göre bir dizi. Efektleri ile sizi kendine bağlayacak, toplamda 16 bölüme sahip olan ve bir saatten uzun bölümleri ile sizleri kendisine hapsedecek olan bir dizi.

3. Sweet Home

İnsanlar acımasız canavarlara dönüşerek dehşet saçarken sorunlu bir genç ile komşuları hayatta kalmak için ve insanlıklarına tutunmak için savaşırlar. Efektleri ile tekrardan sizi kendine bağlayacak olan, ilginç bir dizi. Toplamda 10 bölüme sahip olan bu dizimizin bir saatlik bölümleri bulunmakta.

4. Start Up

Sanal rüyaları gerçeğe dönüştürmeyi arzulayan genç girişimciler, Kore’nin ileri teknoloji sektörünün amansız dünyasında başarı ve aşk için rekabet ediyor. İzlerken içinizi ısıtacak, buruk gülümsemeler yerine kahkahalar attıracak, sizleri iyi hissederken bir yandan da başaramayacağınız hiçbir şeyin olmadığını sizlere vurgulayacak olan bir dizi. Toplamda 16 bölüme sahip olan dizilerimiz bir buçuk saatlik bölümlerle sizleri içine çekecektir.

5. Hello My Twenties

Farklı kişiliklere ve hedeflere sahip olan ve farklı tür erkeklerden hoşlanan üniversiteli beş kız, Belle Epoque adı verilen ortak dairede ev arkadaşı olurlar. Romantikliği ile içinizi ısıtacak olan ama komedisi ile de boş kahkahalara sahip olan bir dizi… İki sezondan oluşan; birinci sezonda 12, ikinci sezonda ise 14 bölüm bulunan bu dizimizde bir saatten birazcık uzun bölümler sizleri bekliyor.

6. Itaewon Class

Eski bir mahkum ve arkadaşları, Seul’un renkli bir mahallesinde cadde üstü bir bar açma konusundaki iddialı hayallerini gerçekleştirmek için güçlü bir rakiple savaşır. İlham vericilik barındıran, yer yer duygusallığı ile sizi içine alacak olan bir dizi… Toplamda 16 bölüm sizleri beklerken bir buçuk saatinizi ayırmanız gerekecek bir dizidir.

7. Kingdom

Hasta kral hakkında tuhaf dedikodular yayılmaya başlarken, ülkesi esir alan gizemli bir salgına karşı halkın son umudu veliaht prenstir. Korelilerin korku anlayışının biraz farklı olduğunu net bir şekilde anlayabileceğiniz, gerilmekten ve korkmakta hiç sıkılmayacağınız ve üstelik her bölümde ayrı ayrı heyecana kapılacağınız bir dizidir. Dizimiz iki sezondan oluşurken; birinci ve ikinci sezonda 6’şar bölüm sizleri beklemektedir.

8. The Guest

Ortak trajik geçmişlerinin etkisiyle bir araya gelen bir medyum, bir rahip ve bir dedektif; kana susamış, kudretli bir ruhu alt etmek için güçlerini birleştirir. Korelilerin ilginç korku anlayışını barındıran bir diğer dizimizde ize gerilmekten tüylerinizin ürpereceğini söyleyebilirim. Toplamda 16 bölüm ve bir saatten uzun dizimizi izlemeyi unutmayın.

9. Busted

Her bir bölümde farklı bir gizemi ele alan bu yarışma programında yedi dedektif, büyük gizemi çözmeye giderek daha da yaklaşmaktadır. İçerisinde Exo’dan Oh Sehun’un da bulunduğu, sizi hiç sıkmayan aksine sizi içine çekerek güldüren bu yarışma programını bir dizi niyetine de izleyebilirsiniz. Toplamda üç uzun sezon sizi beklerken; bir ve ikinci sezonda 10’ar bölüm, üçüncü sezonda ise 8 bölüm sizler için bulunmaktadır.

10. Two Worlds Apart

Süper zengin ve ‘’W’’ isimli webtoondan bir karakter olan Kang Chul ile gerçek dünyada bir cerrah olan Oh Yeon Joo arasında ye alan aşk hikayesi. İki dünya arasında bulunan geçişler, gizemini çözmeye çalışırken gerim gerim gerilmenize neden olan sahneler ve romantik tüm dakikalarında hüzünle ekrana kitlenebileceğiniz bir dizidir. Toplamda 16 bölümden oluşan bu dizimizde her geçen saniye tırnaklarınızı yiyeceğinize eminim.

11. Tempted

Skandallı bir mezuniyet töreninden sonra, büyük bir şirketin varisi, babasından şaşırtıcı haberler alır. Bunun üzerine olaylar değişmeye başlar. Red Velvet’tan Joy’un bulunduğu, Kore’nin klasik entrikalarını barındıran, romantizmi ile içinizi ısıtırken bir yandan da bazı olaylara sizi sinir krizi geçirtebilecek bir dizi. Toplamda 16 bölüm sizi beklerken bir saatinizin ne zaman geçtiğini anlamanızı sağlayacak.

12. Hotel Del Luna

Jang Man – wol, oğlunu ona vereceğine söz vermesi şartıyla bir adamın hayatını kurtarmayı kabul eder. Gu Chan – seong beklenmedik bir doğum günü hediyesi ile hayatı değişmeye başlar. Başlarda dizinin mantığını tam kavrayamasanız da, ilerleyen tüm süreçlerde romantik ve komiklerinin bulunduğu sahneler sizleri diziye bağlayacaktır. Özellikle de IU’nun oyunculuğu gözlerinize ışıktı verirken son bölümde gözyaşlarınıza engel olamayacaksınız. Bir saatten uzun toplamda 16 bölüm sizleri beklemektedir.

13. Crash Landing On You

Güney Koreli zengin bir kadın, bir yamaç paraşütü kazası sonucu Kuzey Kore’ye iner ve burada, saklanmasına yardım etmeye karar veren bir askerin hayatına girer. Kendinizi iyi hissedeceğiniz romantik bir dizi. Bir saatten uzun toplamda 16 bölüm sizleri bekliyor.

14. The King

Günümüzde bir Kore İmparatoru, gizemli bir portal aracılığıyla geçtiği paralel bir evrende cesur bir dedektifle karşılaşır. Birazcık tarih, birazcık gizem derken korku ve gerilim dışında hemen hemen her dalı içinde bulunduran, Lee Min Ho’nun oyunculuğu ile de mükemmelleşen bir dizidir. Bir saatten uzun toplamda 16 bölüm sizleri beklemektedir.

15. Cheese in the Trap

Üniversiteye uyum sağlamaya çalışan yoksul bir öğrenci karanlık bir yanı olan zengin bir üst sınıf öğrencisinin dikkatini çeker. Buruk gülümsemeler, romantik dakikalar ve sıra dışılığı ile içinizi ısıtacak bir dizi. Bir saatlik toplam 16 bölüm sizi beklemekte.

ETİKETLER: Dizi, Dram, Film, kore, Netflix
YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.