Kızlara İlk Konuşmada Sorulacak 14 Soru

Kızlara İlk Konuşmada Sorulacak 14 Soru

Hepimiz belirli bir süreç de olsa bir flört sürecine girmişizdir ya da hala içerisinde bulunuyoruzdur. Lakin gün ve gün konular aynı olmaya başlamaktadır. Bu durum yüzünden karşı tarafından sizden sıkıldığını, daha ilginç konular açan birisi ile beraber olmak istediğini düşünebilirsiniz. Bugün sizler için ilk konuşmadan son konuşmaya kadar sorduğunuzda konu üstüne konu türetebileceğiniz ve sadece kızlara sorduğunuzda sıkılmadan cevaplayacakları soruları derledim.

Kızlarla ilk konuşmada sorulacak sorular dışında birde bilmeniz gereken şey bu konuşmayı nasıl devam ettireceğinizdir. Eğer sadece soru sorup susuyorsanız bu toxic bir ilişki olacaktır. Bu sebepten ötürü kızlarla ilk konuşmada konu açmak veya kızlarla ilk buluşmada konu bulmak dışında birde bir konuları devam ettirmek oldukça önemli.

1. Uyku tutmadığı zaman neler yaparsın?

Aklınızdaki fesat düşünceleri bir kenara atarak bu soruyu sorun. Gelen cevaplar genellikle film, dizi, anime izlerim ya da müzik dinlerim, kitap okurum olur. Bunun ardından ek olarak türetebileceğiniz sorular vardır. Bunlar;

 • Ne tarz film, dizi seversin?
 • (Sevdiği bir aktör üzerinden) onun son çıkan filmini izledin mi?
 • Ne tarz müzikleri seversin?
 • (Sevdiği Sanatçı üzerinden) onun böyle böyle bir hikayesi vardı biliyor musun?

Cinsinden açtığınız her soru sizi yeni sorulara yönlendirecektir.

2. Hiç evcil hayvanın oldu mu?

Bunda evet ya da hayır cinsinden iki cevap alma ihtimaliniz var. Evetse,

 • Evcil hayvanınla mutlu olduğun bir anıyı anlatır mısın?
 • Bakımı nasıldı?
 • Hiç seni yıprattığı zamanlar oldu mu?

Gibi sorular yönlendirebilirsiniz. Tabi, önce ne beslediğini de sormayı unutmayın. Cevap hayır olarak gelirse ve sizin daha önce bir evcil hayvanınız olduysa onu anlatın. Ardından;

 • Gelecekte beslemeyi düşünüyor musun?
 • Beslemek istediğin bir vahşi hayvan var mı?

Cinsinden sorular sorun. Bu durumda konu uzadıkça uzar ve karşı taraf asla sıkılmaz. Ayrıca geleceğe yönelik sorduğunuz sorularla da karşı taraf sizin geleceğe yönelik ve ciddi düşündüğünüzü de fark eder.

3. Ustalaşmak istediğin bir şey var mı?

Detayın fazla oldu sorulardan sakın kaçınmayın. Gerekiyorsa size ses kaydı atsın ve anlatsın bu durum karşı tarafın hoşuna gitmektedir. Ustalaşmak istediği alana göre sorular bulun. Mesela ustalaşmak için çaba gösterdiği alan Edebiyat diyelim;

 • Okul zamanlarında Edebiyatın nasıldı?
 • (Yazar adı vererek) Kitabını okudun mu hiç?
 • (Bir yazar hakkında) küçük bir hikaye anlatayım mı sana?

Cinsinden sorular da sorabilirsiniz. Ve ne olursa olsun karşınızdaki insanın başaracağına ve güzel yerlere geleceğine dair umutlar verin. Her zaman artı puan kazanacaksınız.

4. En çok keyif alarak yaptığın şey nedir?

Bu soruda karşı tarafın söylediği şeyleri iyi bir şekilde zihninize not alın. Mesela Marvel filmlerini izlemekse;

 • Son Marvel filmini izledin mi?
 • Bence X-Men’in son filminin son hali öyle olmamalıydı, böyle böyle olmalıydı. Sen ne düşünüyorsun?
 • Marvel çizgi romanlarını okudun mu?

Gibi sorular sorun ve odaklı bir şekilde o konu hakkında yorumlar yapmasına izin verin.

5. En çok hangi ülkede yaşamak isterdin?

Size bir ülke ismi verecektir. Örneğin Yeni Zelanda. O ülkenin kıza belli etmeden ufak çaplı bir araştırmasını yapın ve sorular yöneltin.

 • Doğal yapıları çok güzel değil mi oranın?
 • Uzay bilimleriyle ilgili bir müzesi vardı diye hatırlıyorum, uzaya ilgin mi var?

Bu soru ile daha geniş çaplı bir konu açmış olabilir ve uzay hakkında bilimsel teoriler ya da gerçekler üzerine konuşma şansına sahipsiniz demektir.

 • Orada Yüzüklerin Efendisi’ne ait bir müze var olması gerek, Yüzüklerin Efendisi’ni seviyor musun?

Ve bu soru ile de koskoca Tolkein evreni hakkında konuşma fırsatı yarattınız demektir. Konu üzerine kalan soruları türetmek sizde ve ek olarak da mutlaka ona üçlemeye beraber izlemek ister mi diye sorun.

6. Son zamanlarında başına gelen en güzel şey nedir?

Bu tamamen ek sorular olmadan onun hikayeler anlatacağı ve sizin güzelce dinleyeceğiniz bir sorudur. Karşı tarafın size anlattığı hikayeyi asla unutmayın, ileri günlerde sizin en çok işinize yarayacak konulardan birisi olacaktır.

7. Yorulduğun zaman neler yaparsın?

Bu sorudaki yorgunluk temizlik sonrası yorgunluk değil, psikolojik yorgunluktur. Onun böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığında neler yaptığını çok iyi bir şekilde dinleyin. Bu ileride böyle bir süreç olursa ona nasıl yaklaşacağınızı gösterecektir.

8. Bugüne kadar yapmam dediğin ama yaptığın bir şey var mı?

Evet hayır sorularından bir diğeri daha. Bu sorunun cevabı evet olursa öncelikle yaptığı şeyi anlatmasını dinleyin. Sonra;

 • Nasıl bir duyguydu?
 • Yapmam dediğin halde yapmayı nasıl düşündün ya da nasıl bir durum sana bunu yaptırdı?
 • Tekrar yapmayı düşünür musun?

Şeklinde sorular sorun. Eğer cevap hayırsa siz böyle bir şeyi anlatın ve onun size sorduğu soruları dürüst bir şekilde cevap verin.

9. Oynamayı sevdiğin bir mobil ya da bilgisayar online oyun var mı?

Günümüzdeki karantina süreci garip bir şekilde devam ettiği için insanlar mobil ya da bilgisayar üzerinden online oyunlara sarmış durumda. Bu demektir ki karşınızdaki insan da bu oyunlardan birisini oynuyor olabilir. Oynadığı oyuna göre;

 • Main heron ne? (LOL veya Mobile Legends gibi oyunlar için)
 • Hangi silahlarla oynuyorsun? (PUBG gibi oyunlar için)
 • Beraber şu modu ya da haritayı oynamaya ne dersin?

Gibi sorular sorun ve ona oyunda başınızdan geçen bir olayı anlatın. Bu karşınızdaki insanın size daha hızlı bir şekilde bağlanmasını ve kendi hikayelerini anlatmasına neden olacaktır.

10. Bir süper gücün olsaydı, ne olmasını isterdin?

Uçuk sorular sormak her zaman eğlenceli konuları da peşinden getirir. Bu soru üzerine vermiş olduğu cevap ile siz de ona bir güç söyleyin ve dünya üzerindeki fantastik filmlerdeki tüm süper güçleri birbiriyle karşılaştırın. Bu karşı tarafın hem eğlenmesine neden olacaktır hem de size ısınmasını sağlayacaktır.

11. Herhangi bir şeye alerjin var mı?

Bu tamamen kişisel bir sorudur. Varsa size bu durum ile nasıl baş ettiğini, ilaçlarını falan anlatmasını sağlayın ve alerjisi ile baş ederken onun yanında olduğunuzu ona hissettirin. Ya kötü olmuş gibi bir cevap vermeyin, çok monotonlaştı artık o.

12. Çocuğun olursa adını ne koymak isterdin?

Bu soru hem kişiseldir hem de sizin ciddi bir ilişki düşündüğünüzü belli eder. Koymak istediği isim hakkında ‘‘Neden bu isim?’’ cinsinden bir soru sorabilirsiniz. Anlattığı hikayelere göre de daha çok soru türetmeye başlayabilirsiniz.

13. Çocukken en sevdiğin çizgi film neydi?

Geçmişe dönük bir sorudur ve üzerinde durulması yüksek bir konudur. Bu sorunun ardından çizgi filmler üzerine konuşmalar başlatabilirsiniz ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

14. Karşı cinste senin için önemli olan bir özellik nedir?

Bu ise tamamen kendi faydanıza olacak olan bir sorudur. Bu sorunun artından karşı tarafın ne tarz özellikleri sevip sevmediğini iyice anlayabilirsiniz ve ona göre şekillenebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al