Kılıçdaroğlu’nun ‘KHK’lıların Tamamını İade Edeceğiz’ Sözleri Tartışma Yarattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu KHK’lı bir eski kamu çalışanının ‘Başa geldiğiniz vakit bizlere nasıl bir somut çözüm önerisi sunacaksınız …

Kılıçdaroğlu’nun ‘KHK’lıların Tamamını İade Edeceğiz’ Sözleri Tartışma Yarattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu KHK’lı bir eski kamu çalışanının ‘Başa geldiğiniz vakit bizlere nasıl bir somut çözüm önerisi sunacaksınız?’ sorusuna ‘Tamamını görevlerine iade edeceğiz’ yanıtını verdi. 

Bir dizi programa katılmak üzere Samsun’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK ile ihraç edilmiş eski bir kamu personelinin sorusuyla karşılaştı. 

Kılıçdaroğlu, ‘Biz KHK’lılar son olarak somut bir şey duymak istiyoruz. Siz başa geldiğiniz vakit bizlere nasıl somut bir çözüm önerisi sunacaksınız?’ sorusuna ‘Az önce televizyonların olduğu yerde de söyledim. KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz’ yanıtını verdi. Bu sözlerin üzerine KHK’lı tekrardan araya girerek, ‘Tamamını iade edecek misiniz?’ dedi, Kılıçdaroğlu da ‘Tamamını iade edeceğiz’ diye yineledi.

İşte o diyalog ?

Ümit Özdağ’dan sert yanıt

Kılıçdaroğlu’nun sözleri sosyal medyada gündem oldu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına Twitter’dan tepki gösterdi.

Ümit Özdağ ‘Fetullah Gülen’i de Anayasa Mahkemesi başkanı, Zekeriya Öz’ü Yargıtay başsavcısı yapın. Bu politika Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir’ dedi.

AK Partililer’den tepkiler geldi

Kılıçdaroğlu’na AK Partili isimlerden de eleştiriler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ‘Önceleri lafı geveleyip ‘Aklanan ‘KHK’lılar’ diyorlardı. Sonunda baklayı ağzından çıkarmış, ‘tamamı’ demiş. Kendisini göreayrıca getiren FETÖ’ye sadakatini ifa etmeye devam ediyor. Keşke ona buna değil, biraz da olsa vatanına ayrıca milletine sadık olsaydın’ dedi.

AK Parti Tanıtım ayrıca Basın Başkan Yardımcısı Ömer Arvas da, ‘Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile helalleşmeye son sürat devam ediyor. Süreci planlı şekilde yönetiyorlar. Başlarda ‘suça karışmamış KHK’lılar iade edilecek’ dediler. Şimdi ise ‘KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz’diyorlar. FETÖ’cü ayrıca PKK’lıların umut bağladığı ‘LİDER!” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.