Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Kasko Depremde Zarar Gören Araç Hasarlarını Karşılar mı?

Kasko Depremde Zarar Gören Araç Hasarlarını Karşılar mı?

Kahramanmaraş merkezli 10 ilin etkilendiği deprem can kaybının yanında mal kaybına da yol açtı. Özellikle araçlar da depremde yıkılan binaların üstlerine çökmesi neticesinde büyük zarar gördü. Otomobil sahipleri ise bu durumda hasarın nasıl karşılanacağını merak ediyor.

Zarar Karşılanması İçin Kasko Şartı

Ne yazık ki deprem gibi durumlarda araçlarda oluşan hasarın karşılanması için ancak kasko gerekiyor. Eğer aracın kaskosu yoksa araç sahibinin herhangi bir yerden yardım alması da mümkün değil. Kasko poliçesi olan kişilerde hasarın yüzde 100 şekilde karşılanması mümkündür. Bunun için de kaskoda deprem teminatı olması gerekiyor. Çünkü kaskolar farklı durumlara yönelik yapılıyor ve eğer kasko dar kaskoysa yani deprem teminatı yoksa yine bu durumdaki kasko sahipleri de deprem yüzünden araçlarının hasarlarının karşılanmasını talep edemiyor.

Kasko araçta oluşan hasarın tespiti sonrasında tamamını veya kısmi olarak karşılama yapabiliyor. Eğer araçta kısmi hasar söz konusuysa sadece bu hasarın giderilmesine yönelik ödeme yapılıyor. Fakat araç tamamen hasarlı durumdaysa bu halde de aracın tamamı için ödeme yapılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.