Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı Çalışanları, Filistin Bayrağı Astı: “Katliama Dur, Filistin’e Özgürlük”

Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı çalışanları, Bakanlığa ait binaya Filistin bayrağı bulunan dev bir pano astı. Panoda, Filistin bayrağının yanı sıra ‘Katliama dur. Filistin’e Özgürlük’ yazısı yer aldı. Bakanlık çalışanları sendikasının çağrısıyla …

Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı Çalışanları, Filistin Bayrağı Astı: “Katliama Dur, Filistin’e Özgürlük”

Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı çalışanları, Bakanlığa ait binaya Filistin bayrağı bulunan dev bir pano astı. Panoda, Filistin bayrağının yanı sıra ‘Katliama dur. Filistin’e Özgürlük’ yazısı yer aldı.

Bakanlık çalışanları sendikasının çağrısıyla Filistin’e destek için yapılan eylemde, Atina’nın Kaningos Meydanı’nda bulunan Bakanlık binasının ön cephesine dev bir pano asıldı.

Sendikadan yapılan açıklamada, “İsrail devleti tarafından işlenen soykırımı kınayan mesaj göndermek için çalıştığımız binaya bu panoyu astık.” denildi.

Açıklamada, Yunanistan hükümetinin İsrail’e desteğinin durdurulması talep edildi. Kalkınma Bakanlığı çalışanları ayrıca, Avrupa Birliği’nin (AB) Kızıldeniz’deki “Aspides” misyonuna katılan Yunanistan Silahlı Kuvvetlerine ait “HYDRA” isimli firkateynin geri çekilmesini talep ederek, bu firkateynin bölgede görev yapması için günlük 500 bin euro masraf yaptığını kaydetti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.