Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Kanada’da Bıçaklı İki Saldırgan 10 Kişiyi Öldürdü, 15 Kişiyi Yaraladı

Kanada’da ülkenin kanlı saldırılarından biri gerçekleşti. İki kişinin farklı mekanlarda bıçaklarla gerçekleştirdiği saldırılarda en az 10 kişi …

Kanada’da Bıçaklı İki Saldırgan 10 Kişiyi Öldürdü, 15 Kişiyi Yaraladı

Kanada’da ülkenin kanlı saldırılarından biri gerçekleşti. İki kişinin farklı mekanlarda bıçaklarla gerçekleştirdiği saldırılarda en az 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi ise yaralandı. 

Polis yetkilileri iki şüphelinin fotoğrafını yayınladı ayrıca halka bu kişileri görmeleri halinde saklanıp polisi aramalarını tavsiye etti.

13 farklı mekanda gerçekleşen saldırılar için emniyet teşkilatı yöneticilerinden Rhonda Blackmore, bazı yaralıların kendi imkanlarıyla hastaneye gitmiş olması sebebiyle gerçek yaralı sayısının bilinenden daha fazla olabileceğini söyledi. 

Şüphelilerin siyah renk bir Nissan Rouge aracında olabileceğini belirten emniyet yetkilileri “Güvenli bir konumdaysanız oradan ayrılmayın. Evinize başkalarını alırken dikkatli olun. Otostopçu kabul etmeyin” ifadelerini kullandı.

Eyalet genelinde kontrol noktaları oluşturuldu.

İlk saldırının yerel saatle pazar sabah 05:40’da (TSİ 14:40) ihbar edildiği aktarıldı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau saldırının “korkunç ayrıca üzücü” olduğunu söyledi.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Trudeau, “Yüreklerimiz yakınlarını kaybedenler ayrıca hastanedeki yaralılarla” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.