Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

İstanbul’da İki Suikastçı Yakalandı: Hedef Cihan Ekşioğlu muydu?

İstanbul’un lüks yerleşim yerlerinden Beykoz Konakları’nda, geçtiğimiz hafta ‘silahları ateşlenmeye hazır’ iki kişinin yakalandığı ortaya çıktı …

İstanbul’da İki Suikastçı Yakalandı: Hedef Cihan Ekşioğlu muydu?

İstanbul’un lüks yerleşim yerlerinden Beykoz Konakları’nda, geçtiğimiz hafta ‘silahları ateşlenmeye hazır’ iki kişinin yakalandığı ortaya çıktı. Polise gelen ihbar sayesinde yakalanan iki kişinin, Sedat Peker’in iddiaları devamında gündeme gelen iş insanı Cihan Ekşioğlu olduğu iddia edildi.

Silahlı ayrıca motosikletli iki kişi ihbarı

Tv100’den Levent Albayrak’ın haberine göre; polise yapılan ihbar sonrası ‘silahları ateşlenmeye hazır’ iki kişi yakalandı.

Üzerlerinde çelik yelek de bulunan şüpheliler, sorguda susma haklarını kullandı ancak İstanbul Organize Suçlar Polisi soruşturmayı derinleştirdi.

Telefon kayıtları ele verdi

Şüphelilerin cep telefonları ayrıca whatsapp yazışmaları incelenirken, ikilinin bölgede suikast için bulunduğu ortaya çıktı. Hedeflerindeki isim ise ünlü iş insanı Cihan Ekşioğlu olduğu belirlendi. Ekşioğlu, Sezgin Baran Korkmaz’ın gündeme getirdiği Paramount Otel tartışmalarının odağındaki isimdi.

‘Dalton’ kod adlı azmettirici

Şüphelilerin “Dalton” kod adlı bir kişiden talimat aldığı, bu kişinin de şüphelilere, Ekşioğlu’nun fotoğrafını gönderdiğini ayrıca “dikkat edin yanında polis korumaları da var” diyerek uyardığı tespit edildi. Şüphelilerin de kendisine, “farketmez ağabey onlara da sıkarız” dedikleri belirlendi.

Cihan Ekşioğlu kimdir?

Cihan Ekşioğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları devamında gündeme gelmişti.

Peker, Cihan Ekşioğlu’nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun özel kasası olduğunu iddia etmişti.

Ve Peker, Ekşioğlu’nun ‘FETÖ Borsası’nı icat eden kişi olduğunu da söylerine eklemişti.

Lüks Paramount Hotel’in de gizli sahibi Cihan Ekşioğlu olduğu da Peker’in iddialarında geçiyordu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.