İstanbul Bahçelievler’de 7 Katlı Bina Kısmen Çöktü

İstanbul Bahçelievler’de 7 katlı bina kısmen çöktü! Olay yerine sevk edilen ekipler, enkaz altında kalanları kurtarmaya çalışıyor. Detaylar için tıklayın.

İstanbul Bahçelievler’de 7 Katlı Bina Kısmen Çöktü

İstanbul’un Bahçelievler İlçesi’nde 7 Katlı Bina Kısmen Çöktü

İstanbul'un Bahçelievler İlçesi’nde 7 Katlı Bina Kısmen Çöktü

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde bulunan Zafer Mahallesi’nde, 1970 yılında inşa edilen 4 katlı bir bina kısmen çöktü. Olay yerine hızla sevk edilen AFAD, itfaiye, 112 acil ve emniyet ekipleri, bölgede çalışmalarına başladı. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, çökme sonucunda ne ölü ne de yaralı olduğu belirtildi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “80 yapımı 4 katlı bir bina var. 1994 yılında 3 kat daha eklenerek toplamda 7 katlı hale getirilmiş” dedi.

Olay Yerindeki Çalışmalar Devam Ediyor

Olay Yerindeki Çalışmalar Devam Ediyor

  • Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde bulunan 7 katlı binada meydana gelen kısmi çökme sonrasında olay yerine ekipler sevk edildi.
  • İtfaiye, polis, AFAD ve sağlık ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak enkaz altında olabilecek herhangi bir kişiyi arıyor.
  • AFAD ekibi, enkazda detaylı bir inceleme yaparken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İstanbul Valiliği Açıklaması

İstanbul Valiliği Açıklaması

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “27 Haziran 2024 Perşembe günü Bahçelievler İlçesi Zafer Mahallesi’nde bulunan 4 katlı binada kısmi çökme meydana gelmiştir. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilmiş olup, yapılan incelemede ölen veya yaralananın olmadığı belirlenmiştir. Çöken binanın çevresindeki diğer yapılar tedbir amaçlı boşaltılmıştır” denildi.

İstanbul Bahçelievler'de 7 Katlı Bina Kısmen Çöktü

Olay Yerinden Görüntüler

Olay Yerinden Görüntüler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.