İsrail Başkanı Netanyahu Hastane Saldırısının Ardından İlk Açıklamayı Yaptı: “İslami Cihad Sorumlu”

Gazze’de en az 500 kişinin öldüğü hastane saldırısının ardından İsrail başbakanı Netanyahu’dan ilk açıklama geldi. Netanyahu, saldırıyı İslami Cihad’ın gerçekleştirdiğini ileri sürdü. Detaylar 👇 Gazze’de gerçekleşen ve ölü sayısının 1000’e ulaştığı …

İsrail Başkanı Netanyahu Hastane Saldırısının Ardından İlk Açıklamayı Yaptı: “İslami Cihad Sorumlu”

Gazze’de en az 500 kişinin öldüğü hastane saldırısının ardından İsrail başbakanı Netanyahu’dan ilk açıklama geldi. Netanyahu, saldırıyı İslami Cihad’ın gerçekleştirdiğini ileri sürdü. Detaylar 👇

Gazze’de gerçekleşen ve ölü sayısının 1000’e ulaştığı aktarılan hastane saldırısı sonrası Filistin’de üç günlük ulusal yas ilan edildi.

Yürek burkan görüntülerin ve haberlerin geldiği saldırının ardından İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Netanyahu, “İsrail Savunma Kuvvetleri’nin analizi, Gazze’den teröristler tarafından roketlerin ateşlendiği ve bu roketlerin hastanenin çok yakından geçtiğini gösteriyor” dedi.

Netanyahu, “Elimizde birçok kaynaktan gelen istihbarat, hastaneyi vuran başarısız roket fırlatmasından İslami Cihad’ın sorumlu olduğunu gösteriyor” dedi.

“Bizim çocuklarımızı acımasızca öldürenler ayrıca kendi çocuklarını da öldürüyor.”

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari de hastaneyi vuran roketin İsrail tarafından değil, Filistin’e bağlı İslami Cihat Örgütü tarafından ateşlendiğini ileri sürmüştü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.