Fatih Altaylı, Diyanet’in Fitre ve Zekât Çağrısına Yanıt Verdi: ‘Verelim de Yeni Model Mercedes Alın’

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Diyanet’i hedef aldı. Diyanet’in yurttaşa yaptığı fitre ve zekât çağrısına gazeteci Fatih Altaylı’dan yanıt geldi. Fatih Altaylı, Diyanet’in fitre zekat çağrısına “Verelim de yeni model Mercedes alın …

Fatih Altaylı, Diyanet’in Fitre ve Zekât Çağrısına Yanıt Verdi: ‘Verelim de Yeni Model Mercedes Alın’

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Diyanet’i hedef aldı. Diyanet’in yurttaşa yaptığı fitre ve zekât çağrısına gazeteci Fatih Altaylı’dan yanıt geldi.

Fatih Altaylı, Diyanet’in fitre zekat çağrısına “Verelim de yeni model Mercedes alın. Verelim de Diyanet’in üst düzey personelini beş yıldızlı otellerde yaptığınız sözde toplantılarda ağırlayın” diyerek yanıt verdi.

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü ”İyi bayramlar” başlıklı köşe yazısında Diyanet’i ele aldı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fitre ve zekât çağrısını “Türkiye’de fakir fukaralığın bu kadar arttığı bir zamanda, herkes sosyal projeler yapmaya çalışır, fakirlikle mücadele edilmesine katkı vermek için çabalarken, Türkiye’nin en yüksek bütçeli kurumlarından biri, vatandaşın Allah için yapacağı yardıma talip” diyerek eleştiri yağmuruna tuttu.

“Arsızlığın son noktası” diyen Altaylı, “Verelim de yeni model Mercedes alın. Verelim de Diyanet’in üst düzey personelini beş yıldızlı otellerde yaptığınız sözde toplantılarda ağırlayın. Verelim de yakın çevrenizi Avrupa’da lüks otellerde dolaştırın. Verelim de şehitlerimizin aileleri kerpiç barakalarda otururken siz Suriye’de konut yaptırın. Verelim de gençlerimiz parasızlıktan evlenemezken, siz Suriyeli gençlere çeyiz yardımı yapın” dedi.

“Dinlerarası diyalog çalışmaları falan derken Diyanet’i iyiden iyiye kilise kafasına soktunuz gördüğüm” diyen Altaylı, sözlerine devam etti: “Yakında para toplamak için camilerde mum falan da satmaya başlarsınız. Ne olsa enflasyon sizin de lüks yaşamınızı zorlayacak boyuta gelmiş olabilir. İktidarın lüksüne ancak yeter ve size kalmaz diye korkuyorsunuz anladığım. Ama bilin ki, size değil, fitre ve zekat. Günahını veren bile enayidir.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.